תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סיאט
 • סיאט לאון
 • סיאט לאון
 • סיאט לאון החדשה – כל הפרטים

  סיאט לאון

  עם מגוון רחב יותר של תצורות מרכב ועיצוב ספורטיבי יותר, אמורה סיאט לאון החדשה לשחזר את ההצלחה של הלאון הנוכחית.

  • 17-07-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  כמה ימים לאחר שתמונות ראשונות שלה זלגו לרשת, מתפרסמים להם גם הפרטים הטכניים המלאים של סיאט לאון החדשה. הלאון החדשה, דור שלישי למשפחתית האצ'בק (5 דלתות) של סיאט, תחל להופיע באולמות התצוגה של סיאט ברחבי אירופה בתחילת שנת 2013 ותחליף את הדור השני, שמשווק מאז שנת 2005. כמו כן חושפת הלאון החדשה שינויים קוסמטיים קלים שבוצעו בלוגו של סיאט, שינויים שיגיעו החל מ-2013 לכל דגמי המותג.

  סיאט לאון החדשה

  התמונות והפרטים הטכניים שפורסמו הם של גרסת ה-5 דלתות הרגילה. בהמשך, צפויה סיאט לאון לקבל גם גרסת 3 דלתות ספורטיבית וגרסת סטיישן ארוכה ושימושית עוד יותר. "סיאט לאון החדשה היא מכונית חשובה בעבור המותג סיאט. היא נחשפה במרכב 5 דלתות אך בהמשך תהפוך למשפחה שלמה של דגמים" - אמר ג'ימס מוייאר, נשיא סיאט העולמית. מחברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית סיאט לישראל, נמסר כי גרסאות אלו צפויות גם הן להגיע ארצה עם תחילת שיווקו של הדגם באמצע שנת 2013.

  סיאט לאון החדשה תהיה קצרה בכ-5 סנטימטרים מהלאון הנוכחית, אך בסיס הגלגלים שלה יהיה ארוך יותר בכ-6 סנטימטרים. בסיאט מספרים כי שינוי זה בממדים אפשר למעצבי המכונית להעניק לה עיצוב אגרסיבי יותר מבלי לפגוע במרווח הפנים. למרבה ההפתעה גם תא המטען יוצא כשידו על העליונה מהשינוי בממדים, עם תוספת של כ-40 ליטרים לנפחו שיעמוד כעת על כ-380 ליטרים. עוד הצליחה סיאט לקצץ במשקל העצמי של המכונית, שיהיה נמוך בכ-90 קילוגרמים בהשוואה למשקלו של הדגם הקודם.

  סיאט לאון החדשה

  מבחר המנועים של סיאט לאון החדשה מתבסס כצפוי על היצע המנועים הנוכחי של קבוצת פולקסווגן. מנוע הבנזין הבסיסי יהיה מנוע ה-1.2TSI, בהספק של 86 כוחות סוס ובשידוך לתיבת הילוכים ידנית בלבד. בנוסף אליו תוצע גם גרסה חזקה יותר של אותו המנוע עם 105 כוחות סוס וגיר ידני או רובוטי-כפול מצמדים. מנוע ה-1.4TSI בגרסת ה-120 כוחות סוס (המוכר מהג'טה הנוכחית) ישווק גם הוא בלאון החדשה. גרסת הבנזין החזקה ביותר, לפחות עד להופעתן של גרסאות הקופרה הספורטיביות, תהיה גרסת ה-1.8TSI שתצויד במנוע המפיק כ-180 כוחות סוס.

  כפי שהערכנו לפני כמה ימים, כשהתפרסמו תמונותיה הראשונות של סיאט לאון החדשה, צמד האותיות FR לא יסמן בשלב זה גרסה חמה יותר של הלאון אלא יסמן את רמת האבזור הגבוהה ביותר מבין השלוש שיוצעו. זו תציע תאורת פנים בגוון שמשתנה בין לבן לאדום, ברור שיאפשר לשנות את תגובת המצערת, מערכת שמע מקורית עם מסך מגע ושמונה רמקולים ופנסי חזית עם תאורת LED מלאה.

  סיאט לאון החדשה

  dddd