תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סיטרואן
 • סיטרואן C אליזה
 • סיטרואן C אליזה – תמונות ופרטים ראשונים

  סיטרואן C אליזה

  גם סיטרואן רוצה סדאן קומפקטית משלה ומציגה את ה-C אליזה. תמונות ופרטים ראשונים.

  • 20-06-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  סיטרואן מצטרפת לשוק הסדאן הקומפקטיות ומציגה את סיטרואן C אליזה. כמו פיג'ו 301 סדאן, שנחשפה לראשונה לפני כחודש, ה-C אליזה מיועדת ללקוחות המחפשים מכונית מרווחת, אמינה וזולה לאחזקה במחיר סביר. בסיטרואן מדגישים כי המכונית תוכננה מהרגע הראשון כמכונית שתהיה קלה לאחזקה ואמידה בכל תנאי הכביש. לכן היא מתוכננת, בין השאר, עם מרווח גחון גבוה יחסית ומיגון גחון סטנדרטי. הצמיגים אף הם צפוים להיות בעלי חתך גבוה יחסית, לטובת שיפור נוחות הנסיעה בדרכים משובשות ועלויות החלפה נמוכות יותר.

  סיטרואן C אליזה

  מידותיה של סיטרואן C אליזה דומים לאלו של פיג'ו 301. אורכה 443 סנטימטרים, רוחבה 170 סנטימטרים ובסיס הגלגלים שלה הוא 265 סנטימטרים. נפח תא המטען עומד על כ-506 ליטרים, נפח גדול יחסית לקטגוריה. רשימת האבזור הבטיחותית כוללת בקרת יציבות, ABS ועד 4 כריות אוויר. רשימת האבזור כוללת מערכת שמע מקורית עם חיבור בלוטות', חיישני רוורס מקוריים, מצלמת רוורס, בקרת שיוט ובקרת אקלים דיגיטלית.

  מבחר המנועים של סיטרואן C אליזה יהיה גם הוא דומה לזה של ה-301. סיטרואן תצייד את האליזה במנוע ה-1.2VTi החדש שלה, המפיק 72 כוחות סוס ו-11 קג"מ של מומנט מנפח צנוע של 1.2 ליטרים. הוא ישודך לתיבת הילוכים ידנית וככל הנראה גם לתיבת הילוכים רובוטית רגילה. אליו יצטרפו מנוע בנזין בנפח 1.6 ליטר בהספק מרבי של 115 כוחות סוס (בשידוך לתיבת הילוכים ידנית או אוטומטית רגילה) וכן מנוע דיזל בהספק של 92 כוחות סוס.

  סיטרואן C אליזה

  סיטרואן תציג את המכונית החדשה בתערוכת פריז הקרובה ושיווקה צפוי להתחיל לקראת סוף השנה. בנוסף תציג סיטרואן בפריז סדאן קומפקטית נוספת בשם C4L, שהיא למעשה גרסת סדאן מוארכת של סיטרואן C4. ה-C4L תיוצר ברוסיה ובסין ומיועדת רק לשווקים אלו. אנחנו, ביחד עם מדינות נוספות באירופה ובמזרח התיכון, נקבל ככל הנראה את ה-C אליזה.

  סיטרואן C אליזה

  dddd