תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • וולוו
 • וולוו S60
 • וולוו משפרת את ה-S60 החדשה

  וולוו S60

  סדנת המרוצים פולסטאר מציגה גרסה משודרגת של וולוו S60. בשלב זה עדיין קונספט, אבל בעתיד?

  • 17-06-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

  וולוו S60 פולסטאר (Polestar) היא גרסת הביצועים ה(מאוד) חזקה של ה-S60 החדשה. זאת תהיה ככל הנראה התשובה של וולוו לגרסאות הביצועים החזקות של מרצדס (AMG) ובמוו (M), אבל בוולוו כמו בוולוו הדברים תמיד נעשים בצורה קצת יותר שמרנית. דגם הפולסטאר החדש של ה-S60 מוגדר בשלב זה כקונספט אך בסדנת פולסטאר, סדנת המרוצים הרשמית של וולוו, מדגישים כי ייצור סדרתי בכמות מוגבלת נמצא על הפרק אם רק יתקבלו מספיק פידבקים חיוביים מהשוק.

  וולוו S60

  בסדנת פולסטאר לקחו את מנוע ה-3 ליטר טורבו של וולוו S60 החדשה שמפיק ביום רגיל 304 כוחות סוס ושדרגו אותו. לאחר שהחליפו את ראש המנוע, סעפת היניקה ומגדש הטורבו גדל ההספק המרבי של המנוע ל-508 כוחות סוס מרשימים למדי. נתוני התאוצה השתפרו בצורה מרשימה בהתאם וזינוק מעמידה ל-100 קמ"ש אורך כ-3.9 שניות בלבד והמהירות המרבית חוצה את קו ה-300 קמ"ש.

  וולוו S60

  בנוסף לשדרוג ההספק של ה-S60 ביצעה סדנת פולסטאר גם כמה שינויים לטובת שיפור האחיזה והתנהגות הכביש. המתלים הונמכו בכ-30 מילימטרים, מוטות הפיתול חוזקו ותושבות המנוע הוחלפו. תיבת הילוכים ידנית מחוזקת (6 הילוכים) הותקנה ומערכת ההנעה הכפולה שודרגה עם דיפרנציאל מוגבל החלקה בסרן האחורי. בתוך תא הנוסעים שדורגה האווירה עם ריפודי אלקנטרה להגה, לידית ההילוכים ולמושבים.

  וולוו S60

  dddd