יונדאי i30 החדשה ופיג'ו 208 מקבלות 5 כוכבי ריסוק

פיגו 208

מצטרפות אל במוו סדרה 3 החדשה ומאזדה CX-5 שנבחנו לאחרונה אצל ארגון ה-euroNcap.

  • 24-05-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

ארגון הבטיחות האירופאי euroNcap פרסם הערב את תוצאות סבב מבחני הריסוק האחרונים שביצע. במסגרת הסבב בחן הארגון חמישה רכבים חדשים המיועדים בין היתר לשוק האירופאי וכולם רלוונטים במיוחד לשוק הישראלי. כל ארבעת הרכבים שנבחנו זכו הפעם לציון הריסוק המרבי שמעניק הארגון - חמישה כוכבי בטיחות. בנוסף, ניכר בסבב הזה שיפור משמעותי בתוצאות ההגנה על הולכי הרגל, סעיף שהיה נקודת תורפה עיקרית בעבור לא מעט דגמים בעבר.

במוו סדרה 3 החדשה

את הציון הגבוה ביותר בסבב הנוכחי מקבלת במוו סדרה 3 החדשה. זו מקבלת ציון של 95 אחוזים בהגנה על מבוגרים, עם הגנה טובה על כמעט על כל גופם של הנהג ושל הנוסע. את מעט הנקודות במבחן זה מאבדת סדרה 3 החדשה עם ציון ממוצע בשמירה על ברכי הנוסע, ברך ימין של הנהג וחזה הנוסע. ציון ההגנה על הולכי הרגל הוא הגבוה ביותר מבין המכוניות הנבחנות - 78 אחוזים.

מאזדה CX5

שנייה ברשימה היא מאזדה CX-5. רכב הפנאי החדש של מאזדה מסתמן כבטיחותי למדי עם 94 אחוזי הגנה על מבוגרים, עם הגנה מצוינת לנוסע והגנה קצת פחות טובה לנהג בפגיעות חזיתיות. ציון ההגנה על ילדים גבוה יחסית, עם 87 אחוזי הגנה (במקום השני בסבב זה) ורק ציון ההגנה על הולכי הרגל מעיב במעט על החגיגה עם 64 אחוזי הגנה.

מכונית נוספות שזכתה לציון חמשת הכוכבים המחמיא היא יונדאי i30 החדשה. הדור השני של ה-i30, שאמור להגיע ארצה במהלך השבועות הקרובים, מציע רמת בטיחות גבוהה למדי עם 90 אחוזי הגנה על מבוגרים, 90 אחוזי הגנה על ילדים ו-67 אחוזי הגנה על הולכי רגל. ב-euroNcap מציינים כי למעט במבחן פגיעת העמוד מהצד, מעניקה ה-i30 החדשה רמת בטיחות גבוהה למדי.

יונדאי I30 החדשה

אחרונה חביבה בסבב זה - פיג'ו 208. גם הקומפקטית החדשה של פיג'ו זוכה לציון בטיחות של חמישה כוכבים עם ציונים של 88 אחוזי הגנה על מבוגרים, 78 אחוזי הגנה על ילדים ו-61 אחוזי הגנה על הולכי הרגל. מעט הנקודות הפסידה ה-208 בעקבות הגנה בינונית על הצוואר במקרה של פגיעות "צליפת שוט" ובמבחן התנגשות צידית בעמוד.

פיג'ו 208

dddd