תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

על הקשר שבין מרוצי נאסקאר לחור באוזון

חומר חדש וידידותי לסביבה שמשמש לכיבוי אש במכוניות מרוץ ייכנס לראשונה לשימוש ביום כדור הארץ הקרוב.

  • 19-04-2012
  • מאת: מערכת CarsForum

כבר כמה שנים שהחור באוזון לא נמצא במרכז העניינים. זה לא מקרי. אמנות בין-לאומיות שנחתמו בשנים האחרונות הגבילו את השימוש בגזים שפוגעים בשכבת האוזון ובשנים האחרונות הולך ונסגר החור כשהצפי הוא שכבר בשנים הקרובות ייסגר לחלוטין החור בשכבות העליונות של האטמוספרה. במסגרת המאמץ לצמצום פליטת הגזים הפוגעים בשכבת האוזון, שיצוין ביום ראשון הקרוב (22.4.2012), מציגה חברת 3M גז כיבוי אש חדש וידידותי לסביבה שייכנס לראשונה לשימוש במרוץ הנאסקאר ביום כדור הארץ בקנזס ארה"ב.

מכונית המרוץ של גרג ביפל, פורד פיוז'ן מס' 16, שודרגה במערכת כיבוי אש חדשה הכוללת את הגז הידידותי לסביבה
3M Novec 1230. גז חדש שזה, שפותח על ידי קונצרן הענק 3M, הוא חומר כימי אשר מאוחסן כנוזל אבל משוחרר כגז שלא משאיר אחריו שאריות. הנוזל לא גורם לנזק לציוד האלקטרוני ברכב ואינו מסכן את הסובבים. החומר החדש מחליף גזים קיימים אשר גורמים לדילול בשכבת האוזון.

"אני גאה לנהוג במכונית המרוץ הראשונה שמשלבת נוזל כיבוי אש ידידותי לסביבה וזה נראה לי מתאים לנהוג איתה בפעם הראשונה ביום כדור הארץ ", אמר גרג ביפל, נהג המרוצים שמכוניתו נבחרה על ידי 3M להתקנה הראשונה של המערכת החדשה. "היבט הקיימות של מערכת הכיבוי החדשה הוא משמעותי וכמובן אני מצפה שהיא תגן עלי בעת הצורך, אך העובדה כי היא גם בטוחה עבור הסביבה חשובה לי לא פחות " .

dddd