סיטרואן DS4, DS5 וג'מפי דיזל אוטומט בדרך לישראל

סיטרואן DS4

סיטרואן תשיק בקרוב בישראל שלל דגמים חדשים – סיטרואן DS4, סיטרואן ג'מפי דיזל אוטומט וסיטרואן ברלינגו ארוך.

  • 27-02-2012
  • מאת: אלירן אברזל

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בתל-אביב הכריזה קבוצת דוד לובינסקי, יבואנית פיג'ו וסיטרואן לישראל, על שלל דגמי סיטרואן חדשים שיגיעו אלינו במהלך 2012. על הכוונת - שני דגמים חדשים בליין ה-DS היוקרתי של סיטרואן (סיטרואן DS4 וסיטרואן DS5), ג'מפי דיזל-אוטומט וברלינגו עם 6 ו-8 מקומות ישיבה. בלובינסקי מרוצים מאוד מקצב המכירות של מותג סיטרואן בישראל ומצפים כי ישמור על כוחו בישראל למרות השנה הקשה שעומדת לעבור על שוק הרכב הישראלי. בנוסף לשלל דגמי הסיטרואן החדשים שמתכננת לובינסקי להשיק במהלך השנה הקרובה, מתכוונת היבואנית לחזק את מעמדה של חברת הליסינג שבבעלותה (פריים ליס) ואת שירותי הליסינג הפרטי iLease.

שני רכבים חשובים שתשיק לובינסקי בקרוב נוגעים לשוק רכבי המיניוואן. סיטרואן ג'מפי יקבל בקרוב גרסה חדשה ומעניינת שתציג שילוב די ייחודי של מנוע טורבו-דיזל מודרני (2 ליטר, 163 כוחות סוס) ותיבת הילוכים אוטומטית רגילה (לא רובוטית). אליו תצטרף גרסה מוארכת של הטנדרון סיטרואן ברלינגו, שתקבל מושב שלישי בשורת המושבים הקדמית, מושב שיהפוך את הברלינגו לרכב בעל 6 מקומות ישיבה חוקיים. בלובינסקי יאפשרו ככל הנראה התקנה מקומית של שורת מושבים נוספת, שלישית במספר, שתגדיל את מספר הנוסעים ל-8 נוסעים. בכך יהפוך הברלינגו לרכב 8 נוסעים הזול ביותר בישראל ומחירו יעמוד על כ-140 אלף ₪. לקוחות שיבחרו בגרסת ה-6 מושבים יוכלו לחסוך כ-11 עד 15 אלף ₪ ממחיר זה.

סיטרואן ברלינגו 6 מקומות

הדובדבן שבקצפת של סיטרואן יהיה קו רכבי ה-DS החדשים של סיטרואן. אל סיטרואן DS3 שכבר משווקת בישראל יצטרפו גם ה-DS4 וה-DS5 שיגיעו ארצה בקרוב. לשם כך מתכננים בלובינסקי לפתוח אולם תצוגה חדש, שימוקם בסמוך לאולם התצוגה של פיג'ו וסיטרואן בבית צרפת בתל-אביב. אולם תצוגה זה ירכז את פעילות מותג ה-DS בישראל ויהיה למעשה אחד הראשונים בעולם. אל אולם התצוגה הזה תיכנס בקרוב סיטרואן DS4 שתשווק בשתי גרסאות - 156 כ"ס עם תיבת הילוכים רובוטית או 163 כוחות סוס ותיבת הילוכים אוטומטית. מחירה הסופי טרם נקבע, אולם הוא צפוי לנוע סביב 175 עד 180 אלף ₪ לגרסת הבסיס הרובוטית.
אל ה-DS4 תצטרף בקרוב סיטרואן DS5 הנאה, שתשווק כאן עם מנוע בהספק 156 כוחות סוס ותיבת הילוכים אוטומטית. מחירה טרם נקבע, אך יהיה סביב 225 אלף ₪.

ברשימת הבשורות הפחות טובות ניתן למנות את סיטרואן C4 אייר-קרוס. האחרונה הושקה בסוף השנה שעברה באירופה, כאחות כמעט תאומה לפיג'ו 4008 ולמיצובישי ASX אך הגעתה לישראל נמצאת כרגע תחת סימן שאלה גדול. גרסה אוטומטית של הקרוס-אייר אינה צפויה להופיע בעתיד הקרוב ובלובינסקי לא בטוחים שיש מקום לקרוסאובר ידני בשוק הישראלי.

סיטרואן ברלינגו 6 מקומות

dddd