תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה ריי חשמלית בדרך לשוק הקוריאני

  קיה

  קיה מציגה מכונית חשמלית ראשונה לשוק הקוריאני. קיה ריי תציע טווח נסיעה של 140 קילומטרים וזמן טעינה קצר במיוחד.

  • 22-12-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  יצרנית הרכב הקוריאנית קיה מציגה גרסה חשמלית למכונית העירונית הקטנה קיה ריי. במהלך 2012 מתכננת קיה לייצר כ-2,500 ריי חשמליות ולפזר אותם בין פקידי ממשל בקוריאה במסגרת ניסוי ארוך טווח שהיא מבצעת. דגמים חשמליים של קיה בייצור סדרתי צפויים להגיע לשוק "בעשור הבא".

  קיה ריי

  קיה ריי היא מכונית עירונית קטנה. אורכה 359 סנטימטרים, ממש כמו קיה פיקנטו. בגרסתה הרגילה היא מצויידת במנוע בנזין קטן בנפח ליטר אחד. קיה ריי EV החשמלית מצוידת במנוע חשמלי קטן ששומר על ביצועים הדומים לאלו של גרסת הבנזין למרות תוספת המשקל שנובעת מבנק הסוללות (כ-190 קילוגרמים).

  קיה ריי

  למנוע החשמלי הספק מרבי של 68 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-17 קג"מ, המשודך לבנק סוללות בקיבולת של 16.4 קילו-וואט שעה. יחד הם מספקים טווח נסיעה מרבי של כ-139 קילומטרים ומהירות מרבית של 130 קמ"ש. זמן הטעינה עומד על 6 שעות בטעינה משקע ביתי רגיל או 25 דקות קצרות בטעינה מעמדה מהירה.

  קיה ריי

  רשימת האבזור של קיה ריי החשמלית כוללת שש כריות אוויר, מערכת עזר לזינוק בעלייה ובקרת יציבות. בנוסף, מצוידת הריי החשמלית במערכת בשם VESS שמדמה קול של מנוע בנזין בנהיגה עירונית כדי להזהיר הולכי רגל. תא הנוסעים כולל
  מסך 7 אינטש' שמציג את טווח הנסיעה הנוכחי של הרכב.

  קיה ריי

  dddd