תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סיאט
 • סיאט לאון
 • סיאט אלטאה
 • סיאט היברידית תושק ב-2015

  סיאט לאון

  יצרנית הרכב סיאט מצטרפת אל המגמה החשמלית ומציגה סיאט לאון היברידית וסיאט אלתאה חשמלית בגרסאות אב-טיפוס.

  • 09-11-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  גם סיאט רוצה מכונית חשמלית. יצרנית הרכב הספרדית, חלק מקונצרן פולקסוואגן, הציגה לעיתונות שני רכבי אב-טיפוס חשמליים שיכנסו בחודשים הקרובים לניסוי בספרד. כמה עשרות רכבים, שייבנו במפעלי סיאט בספרד, יחולקו לפקידי ממשל בקטלוניה ובמדריד כחלק מניסוי לקראת השקתה של המכונית ההיברידית הראשונה של סיאט במהלך 2015. מכונית חשמלית של סיאט אף היא בתוכניות של סיאט לשנים הקרובות, וצפויה להופיע לקראת 2016. בסיאט מציינים כי צמד המכוניות שנחשפו היום הם רק קדימון ל"מתקפת דגמים חדשים, הגדולה ביותר שידעה סיאט". במהלך השנה הקרובה צפויה סיאט להשיק לא פחות מארבעה דגמים חדשים, ביניהם גם סיאט מיי העירונית שנחשפה לפני כחודש ימים.

  סיאט לאון חשמלית

  סיאט אלתאה החשמלית מצוידת במנוע חשמלי המפיק 115 כוחות סוס ומומנט של כ-28 קג"מ. יש לה טווח נסיעה של 135 קילומטרים והיא מוגבלת אלקטרונית למהירות מרבית של 135 קמ"ש. בנק הסוללות שלה הותקן מתחת למושבי הנוסעים ובתא המטען כך שאינו גוזל מאומה ממרווח הפנים. בנוסף כוללת האלתאה גג שמש סולארי שמאפשר למכונית לבצע סירקולציה לאוויר כשהרכב חונה בשמש, בצורה זאת חוסכת המכונית אנרגיה הנדרשת לקירור עם התנעת המכונית.

  המפרט הטכני המלא של הלאון החשמלית לא נחשף במלואו. נתוני צריכת הדלק ומרחקי הנסיעה כן פורסמו והם מרשימים למדי. סיאט ליאון חשמלית מגיעה עם אופציה לטעינה משקע ביתי (Plug In Hybrid) וטווח הנסיעה החשמלי שלה עומד על
  52 קילומטרים. המהירות המרבית במצב החשמלי - 120 קמ"ש. במצב המשולב (בנזין וחשמל) צפויה הלאון החשמלית לצרוך רק 1.7 ליטרים של דלק למאה קילומטרים, או במילים אחרות - כ-59 קילומטרים לליטר.

  סיאט לאון חשמלית

  סיאט לאון חשמלית

  dddd