תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פיאט
 • מנועים חדשים לפיאט דוקטו

  פיאט

  המסחרית הגדולה של פיאט מתחדשת עם ליין מנועים חדש ותא נוסעים משודרג.

  • 18-10-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  פיאט דוקטו יקבל ארבעה מנועי טורבו-דיזל חדשים לקראת שנת 2012. ארבעת המנועים החדשים יחליפו את שלושת מנועי הטורבו-דיזל הנוכחיים בהיצע הדגמים של הדוקטו בהספקים שנעים בין 110 ל-177 כוחות סוס. המנועים החדשים, כך מבטיחים בפיאט, יהיו חזקים יותר, חסכוניים יותר אך יפלטו פחות מזהמים ויעמדו בתקן היורו-5.

  המנוע הבסיסי בליין המנועים החדש יהיה בנפח של 2.3 ליטרים ויפיק 110 כוחות סוס (31 קג"מ). מנוע זה יחליף את מנוע
  ה-2.2 ליטרים הקודם (100 כוחות סוס) ויהיה חסכוני וגמיש ממנו, בין היתר בזכות שימוש במגדש טורבו חדש ומערכת מחזור גזי פליטה אלקטרונית. גרסה נוספת של אותו המנוע תוצע גם בהספק משודרג - 130 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-33 קג"מ. גרסה אחרת של מנוע ה-2.3 ליטרים תצויד במגדש טורבו בעל גיאומטריה משתנה ותפיק הספק מרבי של 148 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-36 קג"מ. בפסגת היצע המנועים יתמקם מנוע ה-3 ליטרים טורבו-דיזל, המפיק 177 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-41 קג"מ.
  כל המנועים ישודכו לתיבת הילוכים ידנית בעלת שישה הילוכים, כאשר גרסת ה-3 ליטר תשווק גם עם תיבת הילוכים רובוטית.

  פיאט דוקטו

  מלבד שדרוג ליין המנועים, מעדכנים בפיאט גם את תא הנוסעים ורמות האבזור. כל דגמי הדוקטו המשווקים באירופה יקבלו כסטנדרט מערכת ABS וכרית אוויר אחת לנהג. מערכת בקרת יציבות, מערכת בקרת משיכה, שש כריות אוויר נוספות ומערכת DRL יוצעו כאופציות בהתאם לרמת הגימור.
  תא הנוסעים אף הוא מתעדכן ומקבל דש-בורד בעיצוב חדש הכולל תא כפפות מקורר ותא גדול לאכסון במרכזו. שורת המושבים הקדמיים שודרגה ומושביה הוחלפו בכאלו שאמורים לספק נוחות נסיעה טובה יותר. מערכת שמע מקורית אף היא תוצע כעת כאופציה, כולל מערכת ה-Blue&Me לשליטה קולית וחיבור לנגני MP3.

  פיאט דוקטו

  פיאט דוקטו

  dddd