הונדה מציגה סיוויק אירופאית חדשה

הונדה סיוויק הצ'בק

אולי לא בדיוק חדשה אלא מחודשת. הונדה חושפת שדרוג רציני להונדה סיוויק האצ'בק.

  • 14-09-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

יצרנית הרכב הונדה מגיעה לפרנקפורט עם סיוויק אירופאית חדשה. כחצי שנה לאחר חשיפתה של הגרסה האמריקאית חושפת הונדה את הגרסה האירופאית של הסיוויק בתצורת ההאצ'בק הנאה. העיצוב החיצוני נשאר דומה לזה של הסיוויק הנוכחית ולא בכדי. הסיוויק החדשה מבוססת על פלטפורמה משודרגת של הדור הנוכחי עם שינויים קלים - היא נמוכה ב-20 מילימטרים ורחבה ב-10 מילימטרים מהסיוויק היוצאת. המתלים עברו כיול מחדש, התכנון האווירודינמי שופר והמנועים שודרגו - הכל לטובת שיפור נוחות הנסיעה, התנהגות הכביש וכמובן גם צריכת הדלק.

הונדה סיוויק

תא הנוסעים מבטיח שיפור ניכר בתחושת האיכות שאמורה להשתוות כעת לזאת שמציעים ליצרנים האירופאים. סביבת הנהג מעוצבת בסגנון "תא טייס" כשכל הפקדים מופנים כלפי הנהג. מאחור, תכנון חכם יותר מבטיח מרווח פנים עדיף, מושבים שמתקפלים קדימה או אחורה ותא מטען גדול בנפח של כ-470 ליטרים.
בכל הנוגע ליחידות ההנעה, תוצע הסיוויק האירופאית עם שלושה מנועים. הרלוונטי ביותר מבין שלושתם לשוק הישראלי הוא מנוע ה-1.8 ליטרים שישודך הן לתיבת הילוכים ידנית (6 הילוכים) והן לתיבה אוטומטית (5 הילוכים). אליו יצטרפו מנוע בנזין קטן בנפח 1.4 ליטר ומנוע טורבו-דיזל בנפח 2.2 ליטרים. שניהם ישודכו רק לתיבת הילוכים ידנית ולמערכות Start&Stop וסיוע בזינוק בעלייה (Hill Asist).

שיווקה של הסיוויק החדשה צפוי להתחיל בתחילת 2012.

הונדה סיוויק

dddd