תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • אאודי
 • אאודי A6
 • אאודי A7 ספורטבק
 • אאודי A8
 • S6 S7 S8 – שלישיית אסים חדשה לאאודי

  אאודי A6

  אאודי תשיק בתערוכת פרנקפורט שלושה דגמים חדשים במשפחת ה-S הספורטיבית, שיעשו שימוש במנוע V8 מוגדש חדש.

  • 31-08-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  לקראת תערוכת הרכב של פרנקפורט חושפת אאודי שלושה דגמים חדשים במשפחת ה-S הספורטיבית. שלישיית האסים החדשה של אאודי תתבסס על מנוע TFSI חדש - V8 בנפח 4 ליטרים עם צמד מגדשי טורבו. הספקו המרבי נע בין 420 ל-520 כוחות סוס, בהתאם לדגם. המנוע החדש מצויד בטכנולוגיה המאפשרת למחשב ניהול המנוע לכבות חלק מהצילינדרים בעומס חלקי לטובת שיפור צריכת הדלק ופליטת המזהמים.

  החדשות הטובות - כל הדגמים, למעט דגם הסטיישן של ה-A6, יגיעו לאירופה ולישראל לקראת אמצע 2012.

  אאודי S6

  ה-S6 החדשה תוצע בשתי תצורות מרכב - סדאן וסטיישן (Avant). שתיהן יצוידו בגרסת ה-420 כוחות סוס של המנוע החדש, תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים ומערכת הנעה כפולה (Quattro). הביצועים: אפס למאה קמ"ש ב-4.8 שניות
  (4.9 בסטיישן) ומהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש. צריכת הדלק סבירה יחסית ועומדת על 10.3 קילומטרים לליטר בממוצע.

  מערכת מתלי אוויר אדפטיביים הותקנה כאן לטובת שיפור התנהגות הכביש ואליה מצטרפים ספויילר אחורי קטן, דיפיוזרים מלפנים ומאחור וסט חישוקי סגסוגת בקוטר 20 אינטש' (כאופציה, הסטנדרט הוא "רק" 19 אינטש'). שאר פריטי האבזור כוללים בין היתר פנסי קסנון מלפנים, פנסי לד מאחור, מצלמת 360 מעלות, מושבים ממוזגים ומערכת שמע עם 15 רמקולים.

  אאודי S6אאודי S6

  אאודי S6

  אאודי S7

  מצוידת באותו מנוע TFSI חדש (420 כוחות סוס), ה-S7 החדשה מאיצה מאפס למאה קמ"ש ב-4.9 שניות בלבד וממשיכה למהירות מרבית (מוגבלת אלקטרונית) של 250 קמ"ש. לנתון התאוצה המרשים הזה אחראי בין היתר מרכב האלומיניום החדש שחסך כ-15 אחוזים ממשקלה של ה-S7. גם כאן כמו ב-S6 תותקן מערכת הנעה כפולה (Quattro) עם נעילה אוטומטית לדיפרנציאל המרכזי ואופציה לכיול ספורטיבי שמעביר יותר כוח לגלגלים האחוריים.

  לרוכשי ה-S7 החדשה יוצע מבחר של ארבעה גוונים שונים לדש-בורד ומבחר של שלושה גוונים נוספים לשטיחים ולמושבים. המושבים ירופדו בבד אלקנטרה משובח, עם אופציה לריפוד עוד ולמושבי ספורט עם איתור של האות S. שאר פריטי האבזור אינם מפורטים בהודעה לעיתונות, אולם באאודי מציינים שאת ה-S7 ניתן לצייד ב"כל האבזור המתקדם שקיים ב-A7".

  אאודי S7אאודי S7

  אאודי S7

  אאודי S8

  המצטרפת הגדולה ביותר למשפחת ה-S תשווק עם הגרסה החזקה ביותר של מנוע ה-4 ליטר החדש, 520 כוחות סוס, כך שלמרות הכל היא תציע ביצועיים מרשימים עוד יותר - אפס למאה ב-4.2 שניות בלבד. מערכת ה-Quattro להנעה כפולה נוכחת גם כאן, כאשר כאן יעשה שימוש בתיבת הילוכים אחרת - אוטומטית רגילה בעלת 8 יחסי העברה.
  גם כאן, רשימת האבזור ארוכה במיוחד וכוללת שלל מערכות אלקטרוניות מתקדמות - תצוגה עילית, מערכת ראיית לילה שמזהה הולכי רגל, מערכת לזיהוי עייפות הנהג ועוד. אלו מצטרפים למושבי עור מהודרים שתוכננו במיוחד ל-S8, שמשות בזיגוג כפול, מצלמת 360 מעלות, חיבור WLAN ולא פחות מ-19 רמקולים למערכת השמע.

  אאודי S8

  אאודי S8

  dddd