תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • טויוטה
 • טויוטה קאמרי
 • טויוטה קאמרי
 • טיוטה קאמרי חדשה – לארה"ב תחילה

  טויוטה קאמרי

  הסדאן הגדולה (בינונית בסטנדרטים אמריקאיים) של טיוטה זוכה להצלחה רבה בשוק האמריקאי וזוכה לעדכון מאסיבי.

  • 28-08-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  הדור השביעי של טיוטה קאמרי נחשף במהלך סוף השבוע, כמה חודשים לפני תחילת שיווקו בארצות הברית. הדור החדש ינסה לשמור על ההצלחה היחסית של הדור הקודם, שהפך לאחד מרבי המכר בשוק האמריקאי מזה כמעט תשע שנים. המימדים נותרו זהים לזה של הדגם היוצא, אולם בטיוטה מבטיחים שיפור ניכר בכל שאר התחומים - אבזור, בטיחות וגם זיהום אוויר. גם העיצוב החיצוני עודכן והקאמרי החדשה זוכה לחזית אגרסיבית יותר, שאמורה לקסום גם לקהל צעיר יותר.

  המנוע העיקרי, לפחות עבור השוק האמריקאי, יהיה מנוע ה-V6 בנפח 3.5 ליטרים. הספקו המרבי קטן במעט בהשוואה לזה של ה-V6 בדגם הנוכחי (277 כ"ס בדגם הקודם לעומת 268 כ"ס בדגם החדש) לטובת שיפור צריכת הדלק. את מנוע ה-2.4 ליטרים מהדגם הנוכחי יחליף מנוע חדש בנפח 2.5 ליטרים שהספקו המרבי 178 כ"ס. שני המנועים ישודכו לתיבת הילוכים אוטומטית עם שישה הילוכים.
  בנוסף אליהם תוצע גם גרסה היברידית שמסוגלת לנוע על הנעה חשמלית בלבד ותציע צריכת דלק של מעל 17 קילומטרים לליטר.

  טיוטה קמארי

  תא הנוסעים עוצב מחדש כך שלמרות שממדי הרכב נותרו כשהיו בטיוטה מבטיחים מרווח פנים משופר, בין היתר בזכות תכנון חכם יותר למושבים ולדש-בורד. רמות האבזור הגבוהות יגיעו עם צג LCD בגודל 6.1 אינטש' שיציג מידע טכני על מצב המערכת ההיברידית ודרכו תתאפשר שליטה על מערכות השמע והניווט. האבזור הבטיחותי כולל לא פחות מ-10 כריות אוויר, בקרת יציבות, מערכת לאיתור רכבים בשטחים המתים, מערכת לניתור לחץ אוויר בצמיגים ומערכת שמדווחת באופן אוטומטי את מיקומו של הרכב במקרה של תאונה.

  השיווק בארצות הברית יחל לקראת סוף השנה. תאריך הגעתה של הקאמרי החדשה לישראל עדיין לא ידוע בשלב זה.

  טיוטה קמארי

  טיוטה קמארי

  dddd