סבב נוסף של מבחני ריסוק ל-Euro-NCAP

וולוו V60

ארגון הבטיחות e-NCAP בוחן שישה כלי רכב נוספים – פורד פוקוס, פיג'ו 508, וולו V60, לקסוס CT200h, ניסאן ליף וסיטרואן DS4.

  • 25-05-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

ארגון הבטיחות האירופאי Euro-NCAP מפרסם הבוקר את התוצאות האחרונות למבחני הריסוק. הפעם נבחנו במסגרת מבחני הריסוק השגרתיים שאורך הארגון שישה כלי רכב חדשים, אחד מהם חשמלי לחלוטין ואחד היברידי, כולם הצליחו להשיג ציון מרשים של חמישה כוכבים.

ניסאן ליף, המכונית החשמלית החדשה של ניסאן ששיווקה באירופה צפוי להתחיל בתחילת 2012, קיבלה את הציון הנמוך ביותר בסבב מבחנים זה - 89% אחוזים בהגנה על נוסע מבוגר. הבוחנים ציינו כי הקונסולה המרכזית עשויה מחומר קשיח שעלול לפצוע את ברכי הנוסעים וכן כי ההגנה שמספקת הליף מפני פגיעות "צליפת שוט" בינונית. עם זאת, הליף מקבל ציונים טובים למדי בכל הנוגע לריסוק צידי וכן בהגנה על ילדים קטנים והולכי רגל. הבוחנים ציינו גם כי המכונית נבדקה עם סוללה פעילה, והיא לא יצרה בעיה כלשהיא.

את הציון המרבי במסגרת סבב מבחני ריסוק זה השיגו וולוו V60 ולקסוס CT200h. שני הרכבים קיבלו ציון מרשים של 94% בהגנה על מבוגרים, כאשר הוולוו מקבלת גם ציון 100 בסעיף מערכת הבטיחות. סיטרואן DS4 ופיג'ו 508 מקבלות אף הן ציון טוב למדי בכל הנוגע למערכות הבטיחות, 97 אחוזים. פורד פוקוס החדשה, שאמורה להגיע לישראל בחודשים הקרובים, הפתיעה לטובה עם ציון גבוה יחסית בהגנה על הולכי רגל (72%) ומסיימת את הסבב במקום הכולל השלישי.

מבחני הריסוק

dddd