תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

פראנה Z-One – המתחרה מאפריקה

העיצוב איטלקי, הפלטפורמה אפריקאית. הפראנה Z-One, מכונית העל מדרום אפריקה, מגיעה לייצור סדרתי.

  • 16-05-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

סדנת עיצוב הרכב של זגאטו לא נחה לרגע. שבועיים אחרי שסיימו לחגוג את יום ההולדת המאה של אלפא רומיאו, חוגגים בזגאטו את השקתה של הפראנה (Perana) Z-One. היצרן הדרום אפריקאי פראנה החל את דרכו העצמאית בסוף שנת 2007. ב-2009 הציגה פראנה את דגם הקונספט בתערוכת הרכב של ג'נבה, עם כוונה מוצהרת לשווקו באירופה. כעת הסתיים שלב הפיתוח, ו-999 יחידות צפויות לעלות על הכביש החל מאמצע השנה. ההשקה הרשמית תהיה, ככל הנראה, בפסטיבל המהירות של גודווד ביולי הקרוב.

פראנה Z-One

ה-Z-One מבוססת על פלטפורמה חדשה שפותחה תחת חסותו של המהנדס לי נובל, מהנדס שכבר הוכיח את עצמו אצל יצרניות אחרות של רכבי על וכמובן גם עם כמה יצירות עצמאיות כדוגמאות הנובל M600. המנוע מתוצרת ג'נרל מוטורס בנפח 6.2 ליטרים בהספק של כ-450 כוחות סוס ומומנט מרבי של כ-59 קג"מ, ממוקם במרכז המכונית לטובת חלוקת משקל אופטימלית של 50:50. תיבת הילוכים ידנית בעלת 6 יחסי העברה שולחת את הכוח אל צמד הגלגלים האחוריים. זינוק מאפס למאה אורך קצת פחות מ-4 שניות והמהירות המרבית היא 299 קמ"ש.

מחירה של ה-Z-One, כולל חבילת מתלים מבית בילשטיין ואייבך, חישוקי סגסוגת 19 אינטש' מאחור ו-18 אינטש' מלפנים, יעמוד על כ-70 אלף לירות סטרלינג (כ-400 אלף ₪).

פראנה Z-One

פראנה Z-One

dddd