תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • אאודי
 • אאודי Q3 ספורטבק נחשף - קופה ובלבול

  אאודי

  אאודי חושפת גרסת קופה ל-Q3 וקוראת לו ספורטבק. היא לא נעצרת בגג משתפל ומשפרת גם את ההתנהגות

  • 25-07-2019
  • מאת: פבל צ'רניצקי | צילום: יצרן

  ברשימת הדגמים של אאודי, נפוצות מאוד גרסאות ספורטבק. אלה הן (תמיד) גרסאות חמש דלתות למכוניות שמוצעות גם בגרסת שלוש דלתות, כמו אאודי A3 ו-A1, למרות שזו האחרונה כבר לא נמכרת בדור הנוכחי בגרסת שלוש דלתות.

  כעת חושפת אאודי את ה-Q3 ספורטבק, כשהוא למעשה מהווה גרסת קופה מהודקת וספורטיבית יותר ל-Q3 הרגיל. שזה כשלעצמו גם כן מבלבל, כי בקרוסאובר קופה האחר של אאודי, ה-Q8, היא גם הלכה על עיצוב מעט שונה מהדגם עליו הוא מבוסס (Q7) וגם על שם שונה לחלוטין - כאמור, Q8. האם זה אומר שבעתיד הקרוב נראה גם Q4? ואם כן, האם הוא יהיה אותו רכב עם חזית מעט שונה? או שאולי זה אומר שכמו עם מספור הדגמים החדש לפי הספקים שהיצרנית הנהיגה, מישהו שם לא בדיוק סגור על מה הוא מנסה להגיד?

  אאודי Q3 ספורטבק

  מבחינת עיצוב, החזית של ה-Q3 ספורטבק לא שונה מהותית מזו של ה-Q3 הסטנדרטי ומסתפקת במספר נגיעות שחורות וגריל קדמי שמחליף את בסכת הפסים באחת עם משושים, כי משושים - כך מסתבר - הם הרבה יותר ספורטיביים.

  השינוי הגדול ביותר, שלא לומר המשמעותי היחיד, נמצא כמובן בגג, שמשתפל מאמצע הדלת האחורית ונגמר בשמשה אחורית שטוחה יותר, וכן היעדר פסי הגגון, שננטשו לטובת עיצוב פחות תועלתני ויותר... ובכן, מעוצב. לפי אאודי, התוצאה היא מכונית ש"נראית ארוכה הרבה יותר" אבל בפועל פשוט שימושית הרבה פחות.

  אאודי Q3 ספורטבק

  מבחינה מעשית, ה-Q3 ספורטבק נמוכה ב-5 ס"מ מאחותה הרגילה (156 ס"מ) וארוכה ב-1.5 ס"מ (450). בסיס הגלגלים זהה עם 268 ס"מ ונפח תא המטען עד גובה המדף אמנם זהה עם 530 ליטר, אבל קטן יותר באופן כללי עם נפח של 1400 ליטר אחרי קיפול המושבים לעומת 1525.

  הבדל נוסף הוא במתלים ויחידות ההנעה. ה-Q3 ספורבק יגיע כסטנדרט עם מתלים ספורטיביים יותר מאשר ב-Q3 הרגילה, היגוי בעל יחס סיבוב משתנה (מהיר יותר ככל שההגה מופנה יותר) והיצע המנועים ההתחלתי שלו יורכב ממנוע 2.0 ליטר טורבו בנזין עם 250 כ"ס ומנוע 2.0 ליטר טורבו דיזל עם 150 כ"ס. בנוסף, הוא יגיע כסטנדרט עם בורר מצבי נהיגה ויוצע כאופציה עם מתלים אדפטיביים ואופציה להנעה כפולה כמו גם מערכת מיקרו-היברידית.

  אאודי Q3 ספורטבק

  לצד כל אלה, יקבל ה-Q3 ספורטבק את חבילת הטכנולוגיה והקישוריות של ה-Q3 הרגיל שכוללת מרכז שליטה המורכב משני מסכי מגע, לוח מחוונים דיגיטלי, קישוריות סלולרית ועוד. גם רשימת אבזור הבטיחות האקטיבית נאה עם בקרת שיוט אדפטיבית, מצלמות היקפיות, ניטור שטחים מתים, שמירת נתיב ועוד.

  אאודי Q3 ספורטבק צפוי להגיע לישראל, כאשר התוכנית היא תחילת שיווק בחודשים הראשונים של 2020.

   

  dddd