תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • מרצדס
 • מרצדס G קלאס – הגרסה האחרונה

  מרצדס

  אייקון השטח הקשוח של מרצדס ירד בקרוב מפס הייצור, לא לפני השקתה של גרסה חדשה ואחרונה בהחלט. אנחנו כבר מתגעגעים.

  • 07-05-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  אחרי כמעט 32 שנים של ייצור סדרתי, המרצדס G קלאס עומד לצאת לגמלאות. רכב השטח הוותיק של מרצדס תוכנן במקור בעבור הצבא הגרמני, אולם בשנת 1979 החל שיווקו גם לשוק האזרחי. מאז עבר ה-G קלאס מספר רב של שדרוגים, הן קוסמטיים והן מכאניים, אבל הבסיס נותר זהה. כעת הגיע תורו של השדרוג האחרון בהחלט. הגרסה האחרונה שלו זוכה לשם המאוד מחייב - G Class Final Edition. גם זמנו של הדינוזאור הזה הגיע, ודגם חדש כבר נמצא בקנה של מרצדס.

  מרצדס G קלאס

  המהדורה הסופית של ה-G קלאס הקצר תוצע עם שני מנועים. האחד הוא בנזין עתיר נפח (5.5 ליטרים) ועתיר הספק
  (388 כוחות סוס). השני הוא דיזל שמתהדר בטכנולוגיית BlueTEC לצמצום פליטת מזהמים (211 כוחות סוס). שניהם ישווקו עם תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 7 הילוכים, הנעה כפולה קבועה עם שלוש נעילות דיפרנציאל מלאות ובקרת יציבות. זאת ועוד, החבילה כוללת גם חישוקי סגסוגת שעוצבו ע"י סדנת AMG, גריל קדמי ופנסים בעיטור כרום, גג שמש חשמלי, מושבי עור שחורים עם אוורור, טלפון סלולארי עם אנטנה חיצונית לקליטה מוגברת ושטיחי רצפה מהודרים. כל זה יכול להיות שלכם תמורת 76,000 אירו לגרסת הדיזל ו-84,600 אירו לגרסת הבנזין.

  מרצדס G קלאס

  מי שיחפוץ ב-G קלאס ארוך מהמהדורה הסופית יאלץ לשלם כ-90 אלף אירו ויאלץ להסתפק בגרסת הבנזין האוטומטית. רשימת האבזור דומה לזאת של הדגם הקצר, אך מוסיפה לה גם מערכת פליטה ספורטיבית מבית AMG ומערכת שמע משודרגת מבית הרמן-קרדון.

  מרצדס G קלאס