תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

חמשת המכוניות הגרועות ביותר על פי הסטיג

בן קולינס, שגילם את "הסטיג" בתוכנית הרכב טופ-גיר, בוחר את חמשת המכוניות הגרועות ביותר בהם נהג. אלפא 8C היא רק אחת מהן.

  • 03-05-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

הסטיג, למי שטרם הספיק להכיר, הוא אחד מנהגי המבחן של תוכנית הרכב המובילה טופ-גיר. מתחת לקסדה המלאה הסתתר עד לאחרונה נהג המרוצים הבריטי בן קולינס. במהלך ששת השנים בהם גילם קולינס את דמותו של הסטיג, הספיק לנהוג באין ספור כלי רכב ובכללם גם כמה רכבי על מעניינים במיוחד. את תוצאות הזמנים שמדד על המסלול של התוכנית טופ-גיר ניתן לראות עד היום על לוח התוצאות שלהם, אבל מה לגבי שאר הפרמטרים? בראיון שהעניק למגזין הרכב האוסטרלי Drive חושף קולינס את חמשת המכוניות הגרועות ביותר בהן נהג. חלק מהבחירות, יש לציין, מפתיעות למדי.

המכונית הראשונה, ואולי גם המפתיעה ביותר, אותה מציין קולינס היא האלפא רומאו 8C. מכונית העל הזאת של אלפא אמנם נראית נפלא ומצוידת במנוע חזק (450 כוחות סוס), אבל זוכה להמון ביקורת שלילית מצידו של קולינס. בעיקר מציין לרעה קולינס את הבלמים והמתלים הקשיחים של המכונית, שגרמו למכונית לצאת מאיזון בנהיגה אגרסיבית על הכביש המפותל.
המכונית הבאה ברשימת החיסול של קולינס היא הפיאט מולטיפלה, או במילותיו - "הכלאה בין מערבל בטון לסלמנדרה מעוותת". לזכותה של המולטיפלה יכתב כי מלבד העיצוב החיצוני והביצועים החלשים לא ציין קולינס מגרעות רציניות נוספות.

אלפא רומאו 8C

שתי המכוניות הבאות ברשימה הן אמריקאיות למהדרין. את הקאדילק אסקלייד מסכם הסטיג בשתי מילים - Truly awful. צריכת הדלק הגבוהה והעובדה שכבר במכשול השטח הראשון נתקעה האסקלייד חרצו את גורלה והכניסו אותה לרשימה. האמריקאית השנייה ברשימה היא הדודג' צ'ארג'ר הקודמת, שסובלת ממשקל עצמי גדול מידי, מנוע בהספק חלש מידי ותיבת הילוכים אוטומטית גרועה.

דודג' צ'ארג'ר

האחרונה החביבה ברשימה מקבלת מקלחת קרה במיוחד. ה-TVR Sagaris נראית מצוין, אבל כאן פחות או יותר נגמרות המחמאות. "המכוניות של TVR היו מזעזעות, לא אמינות והיה נדמה שמה שמחזיק אותם שלמות זה בעיקר דבק. אבל הגרועה מכולן הייתה ה-Sagaris". קולינס מציין במיוחד את העברות המשקל הבעייתיות של ה-Sagaris, שגרמו לו לאבד שליטה על המכונית שוב ושוב, מבלי להבין מדוע. גם אבזור הפנים זוכה ללא מעט תלונות, בעיקר בצד תנוחת הישיבה ש"הומצאה ע"י הודיני". באקורד הסיום עוקץ קולינס את ג'רמי קלרקסון, המגיש המיתולוגי של התוכנית, ומספר שג'רמי דווקא אהב את המכונית הזו.

dddd