תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה סול
 • קיה סול החדשה נחשפת - עדיין מגניבה

  קיה סול

  קיה חושפת את הדור השלישי של הסול ועושה אותה מגניבה עוד יותר עם תאורת אווירה שתנגן בקצב המוזיקה וגרסה חשמלית, אבל גם ממשיכה ללכת לכיוון העיצוב הקרוסאוברי

  • 02-12-2018
  • מאת: פבל צ'רניצקי | צילום: יצרן

  במסגרת תערוכת לוס אנג'לס, חשפה קיה את הדור השלישי של הסול - ספק מיקרווואן ספק קרוסאובר, אבל בטוח ממש מגניב. אפילו בהודעתה לעיתונות קיה עצמה מתארת את הסול כ"רכב להתרוצצויות עירונית (נשמע הרבה יותר טוב באנגלית)", וגם "מכונית קטנה ומשונה (Quirky) עם עיצוב לא קונבנציונלי", שזו דרך אחרת להגיד שהם בעצמם לא סגורים לאיזו קטגוריה לדחוף את הסול, אבל שהיא מגניבה והקהל רוצה אותה, אז הם ממשיכים לייצר אותה.

  קיה סול 2019

  הסול החדשה ממשיכה עם העיצוב הקובייתי והחכם של הדור היוצא וצומחת מעט בממדים - עוד 5.6 ס"מ לאורך (420 בסה"כ) ו-3 ס"מ לבסיס הגלגלים (260 סה"כ). הרוחב והגובה נותרו ללא שינוי על 179 ו-160 ס"מ בהתאמה. עם הסול החדשה ממשיכה קיה בהליך שהתחילה עם הדור הקודם, של הצגת הסול כ"קרוסאובר עירוני" בעזרתם האדיבה של חיפויי פלסטיק מסביב למרכב באחד הדגמים, אלא שהפעם היא מוסיפה למתכון גם הגבהה קטנה לאותו הדגם ואת הפלסטיקים היא מציעה בגוון מט "קשוח" יותר מהשחור המבריק של הדגם הקודם.

  קיה סול 2019

  בניגוד לדור הקודם, הסול החדשה תגיע עם יחידות הנעה שהולמות את ה"מגניבות" שלה. את מקומות של מנוע ה-1.6 ליטר והתיבה האוטומטית יקחו מנוע 2.0 ליטר עם 147 כ"ס ותיבת הילוכים רציפה, וגם יחידת הנעה דומה לזו של הספורטאז' GT, טוסון טורבו וקונה - 1.6 ליטר טורבו עם תיבה כפולת מצמדים. אלא שבמקום 177 כ"ס כמו בשלושה הללו, המנוע בסול יפיק לא פחות מ-201 כ"ס. מכובד מאוד. בנוסף, כמו בדגם הקודם, גם הפעם משיקה קיה גרסה חשמלית של הסול עם השם היצירתי להפליא Soul EV. גרסה זו תקבל עיצוב חיצוני מעט שונה (בעיקר גריל קדמי אטום וקטן יותר וחישוקים אחרים) ויחידת הנעה המורכבת ממנוע עם 201 כ"ס וסוללת ליתיום-פולימר בקיבולת 64 קילו-וואט. קיה עדיין בוחנת את טווח הנסיעה ותפרסם אותו במועד מאוחר יותר.

  קיה סול 2019

  לצד חידושים חשובים כמו שיפור משמעותי בבטיחות האקטיבית והפאסיבית, קיה מציינת כמה פיצ'רים שלגמרי אפשר להכניס לקטגוריית ה"מיותרים-אך-מגניבים-להחריד" כמו למשל תאורת אווירה שתאפשר לכם לבחור באחד משישה "מצבי רוח" (במקום צבעים) כמו למשל טיול, רומנטיקה, מסיבה או "היי! הו!" (אמיתי לגמרי), וגם תוכל להסתנכרן ולהבהב בקצב המוזיקה, קצת כמו ה-Visualizations של ווינאמפ, למי מכם שזוכרים אותם.

  קיה סול 2019

  מעבר לזה, ישנם כמובן גם פרטי אבזור חדשים כמו מסך מולטימדיה גדול במיוחד (10.25 אינץ'), פנסי לד (בחלק מהגרסאות), מערכת שמע עם הספק של 640 וואט, אנדרואיד אוטו, אפל קאר פליי, ואפילו פתחי אגזוז במרכז הפגוש האחורי בדגם ה-GT הספורטיבי. בשלב הזה לא ברור אם הסול תעשה עליה, בעיקר בגלל כשלונו המסחרי של הדגם הקודם שמתחילת ועד סוף חודש ספטמבר עלו לכביש רק 24 יחידות שלו, כשלון שנבע מהנהירה לעבר ג'יפונים וההתנזרות הכמעט מוחלטת מכל דבר שאיכשהו מזכיר מיניוואן.