תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • רנו
 • רנו זואי
 • רנו זואי המחודשת בישראל - עוד טווח, פחות כסף

  רנו זואי

  רנו ישראל משיקה את הזואי המחודשת עם סוללה שתספק 300 ק"מ של טווח במחיר שנמוך ב-20 אלף שקלים מהדגם הקודם. תחילת הסוף של הבנזין?

  • 18-11-2018
  • מאת: פבל צ'רניצקי | צילום: יצרן

  לפני קצת פחות משנתיים, התחילה רנו ישראל בשיווק רנו זואי - מכונית סופר מיני חשמלית. מעט לפני ההשקה כולנו היינו בטוחים שהנה, ימיו של הבנזין ספורים. עוד מעט תושק פה מכונית קטנה, זולה, חשמלית, והרחובות יתמלאו גוויות מחלידות של מאזדות וסקודות ללא דורש. המלך מת, כולנו אמרנו, יחי המלך החדש.

  ואז החליטה רנו ישראל שספדנו את דלק המאובנים מוקדם מדי, והשיקה מכונית במחיר של 132 אלף שקלים וטווח ריאלי של כ-150 ק"מ. זו החשמלית לה פיללנו? כנראה שלא, וגם ממש לא קשה להבין למה הזואי לא בדיוק עפה מהמדפים אלא מצאה עצמה משרתת בעיקר את Car2Go. מאוחר יותר השיקה רנו את מתיחת הפנים של הזואי, וקברה את הסיכויים שלה להצליח עמוק עוד יותר עם מחיר של 146 אלף שקלים.

  רנו זואי 2018

  אבל נראה שהיום אנחנו עדים ל"אחורה פנה" החריף ביותר שאני זוכר ושינוי גישה לא פחות ממדהים עם תחילת שיווק גרסה חדשה, זולה יותר והגיונית הרבה יותר. האם זו(אי) תהיה המכונית שתביא את התחבורה החשמלית להמונים?

  קודם כל בואו ניגע במחיר - הזואי ה"חדשה" (עברה מתיחת פנים קלה ב-2017 אבל נמכרת ללא שינויים מהותיים מ-2012) מקבלת סוללה חדשה לחלוטין, עם קיבולת של 41 קילו-וואט שמאפשרת יחד עם מנוע בעל 109 כ"ס (ו-23 קג"מ מכובדים מאוד) לתת טווח מאוד מכובד של 306 ק"מ לפי תקן ה-WLTP החדש והמחמיר. יש לציין כמובן שהטווח בפועל מושפע מאוד מאופי הנהיגה וסביבתה, אבל זה ללא ספק טווח מעולה שיספיק לרוב המוחלט של בני האדם. הקאץ'? תאוצה למאה קמ"ש תארך 11.4 שניות ויותר מהר מ-135 קמ"ש לא תיסעו לעולם. אבל בהתחשב בזה שהזואי לא בדיוק מתוכננת להתחרות בדראג בדימונה או "לשתות" אוטובאנים על 250 קמ"ש, אלה נראות כמו שתי פשרות שדי קל לקבל.

  רנו זואי 2018

  הדבר השני הוא המחיר, שעומד כעת על 125,000 ₪ בלבד. זה כמובן עדיין הרבה מאוד בשביל סופר מיני, במיוחד עבור אחת שמגיעה ללא שום אבזור בטיחות אקטיבי (מגיעה עם מובילאיי בלבד), אבל ביחס למחיר של שני הגילגולים הקודמים שלה מדובר על לא פחות מהדיל של המילניום.

  מבחינת ממדים, הזואי כאמור לא השתנתה, והיא עדיין מתברגת פחות או יותר באמצע קטגוריית הסופר מיני, עם 408 ס"מ לאורך, 173 ס"מ לרוחב ו-156 ס"מ לגובה. יחד עם זאת, בזכות העובדה שהיא לא צריכה לסחוב מנוע ורכבת הנעה מכאנית מסובכת, בסיס הגלגלים שלה ארוך יחסית, עם 259 ס"מ, ותא המטען שלה גדול למדי עם 338 ליטר של נפח.

  רנו זואי 2018

  באשר לטעינת הזואי, באמצעות מטען ביתי בהספק של 7.3 קילו-וואט, טעינה מלאה תארך 7 שעות ו-20 דקות ואילו תוך 5 שעות הגיוניות מאוד תקבלו 80% מהקיבולת (מהירות הטעינה - כאן, כמו בכל סוללה אחרת - יורדת ככל שהסוללה מתמלאת). מטען ביתי תלת-פאזי בהספק של 22 קילו וואט יקצר את זמן הטעינה לשעתיים ו-40 דקות לטעינה מלאה או שעה ו-40 ל-80%. את העמדה, אגב, תצטרכו לקנות בנוסף, ומחירה יעמוד על 6,000 שקלים (לעמדת ה-22 קילו וואט).

   

  dddd