תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

סקודה סקאלה - עוד פרטים וחשיפה בתל אביב

בחודש הבא תיחשף סקודה סאקלה, המקבילה הצ'כית לגולף וללאון. ולראשונה תיחשף המכונית בבכורה עולמית ממש כאן אצלנו בארץ הקודש

  • 08-11-2018
  • מאת: פבל צ'רניצקי | צילום: יצרן

17.2.1977, ווירטון, בלגיה - מכבי ת"א מנצחת את צסק"א מוסקבה וטל ברודי אומר "אנחנו במפה ואנחנו נשארים במפה". משפט שיהפוך במרוצת השנים לסמל בתרבות הישראלית.

6.12.2018, תל אביב, ישראל - סקודה מציגה את הסקאלה, האצ'בק משפחתית מקבילה לסיאט לאון ולפולקסווגן גולף, ובמידה מסויימת מחליפה את הראפיד ספייסבק שהייתה עד כה השחקנית היחידה של סקודה שאיכשהו אפשר לשייך לסגמנט הזה.

אבל עד שיגיע היום המיוחל, סקודה מתחילה בטפטוף איטי של פרטים, תמונות ואיורים של המכונית. זה התחיל עם חשיפת השם והצהרת הכוונות, המשיך עם חשיפת תמונות של הרכב כשהוא מכוסה הסוואה - דבר שכבר הפך כמעט לבלתי נפרד מתהליך השקת הרכב, וכעת עושה עוד צעד בדמות פרסום איור תא הנוסעים.

סקודה סקאלה

מאיור תא הנוסעים, כמו גם מתמונות החוץ, אפשר ללמוד על שפת העיצוב החדשה של סקודה שתתן יותר דרור לזוויות ומשולשים ותעשה פחות ופחות שימוש במרובעים ומלבנים. תא הנוסעים - לפחות מבחינת עיצוב עפ"י האיור - עומד מאחורי ההצהרות ונראה מודרני ומזמין הרבה יותר מזה של הראפיד בזכות מסך גדול וצף, שילובי צבעים שונים, ואפילו (כך זה נראה) לוח שעונים דיגיטלי.

סקודה סקאלה

מבחינת ממדים, סקודה מדברת על אורך כללי של 436 ס"מ, רוחב של 179 ס"מ, גובה של 147 ס"מ ובסיס גלגלים באורך 265 ס"מ, ובכל הנוגע למרווח פנים, היצרנית משווה את הסקאלה לא לראפיד אלא דווקא לאוקטביה. היא משווה את מרווח הברכיים במושב האחורי - 73 מ"מ - זהה לאוקטביה, ואת מרווח הראש שקטן בסקאלה רק ב-2 מ"מ (980 מול 982).

המקום בו המרווח בסקאלה נופל משמעותית מבאוקטביה הוא ברוחב הפנימי, שם מציעה הסקאלה 142.5 ס"מ - כמעט שניים וחצי ס"מ פחות מאשר באחותה הגדולה. תא המטען גם הוא קטן יותר, מה שלא מפתיע, אבל כנהוג בסקודה הוא גם די עצום בפני עצמו עם נפח של 467 ליטר (101 ליטר פחות מזה של האוקטביה).

סקודה סקאלה

אם נשווה את הסקאלה לגולף - נראה שהיא גדולה יותר בכל מימד למעט הרוחב שם הן זהות. היא ארוכה ב-10 ס"מ, גבוהה ב-3 ס"מ, בסיס הגלגלים ארוך ב-3 ס"מ ותא המטען גדול ב-87 ליטר. יש לציין כמובן שהגולף הזו הוצגה ב-2012, ולא מן הנמנע כי כבר בשנה הקרובה נראה אותה (ואת הלאון) מוחלפות וככל הנראה צומחות במידות.

סקודה סקאלה תחשף רשמית כאמור בחודש הבא, ושיווקה יחל במחצית הראשונה של שנה הבאה.