תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

לחיות באירופה כחובב רכב זה...

כמה שאנחנו אוהבים להשוות את המצב בארץ לאירופה. אז הנה קצת פרופורציות, מהצד השני של הגבול.

  • 06-01-2017
  • מאת: מאור ברכה

לחיות באירופה כחובב הגה זה הלם. האפשרויות העומדות ברשותך אין סופיות, רק תבחר את הדגם ותמצא אקזמפלרים בכל הצבעים וגימורים. כמובן, התוצאה הפוכה- אתה פשוט תבלה מספר שעות לא מבוטל באתרי היד שניה, כל יום. בכל פעם שתחשוב שהנה- מצאתי רכב! יבוא אחר. וכמובן, שאתה שולח את הקישורים לחברים שנשארו מאחור עד שהם כבר מתיאשים...

לחיות באירופה כחובב רכב זה להגשים חלום. בערך... זה ליבא סקייליין מיפן, בצורה הכי חלקה שאפשר, נטול בירוקרטיה או עצבים - אבל אז להבין שבסוף אוגוסט עונת המירוצים מסתיימת לקראת החורף. בהמשך אתה תבין גם שהחורף קר מדי כדי להתעסק עם הרכב, אז הפרויקט נדחה לאביב - כלומר גם את עונת המירוצים של 2017 תפספס. אז בנתיים הרכב "בהקפאה".

אז אתה חוזר להתחלה - אל אתרי היד שניה, אל הקונפיגורטורים ואל ההתיעצות הכמעט סתמית עם החברים, עד שהם מתיאשים ממך בשנית. תו"כ משחק בקונפיגורטור אתה מבין שרכב שמתומחר בארץ מעל ל-500 אלף ש"ח, יעלה כאן בערך חצי. אז אתה מרים טלפון לסוכנות ב.מ.וו הקרובה ומתאם נסיעת מבחן על M2 ידנית.

לחיות באירופה כחובב רכב זה להתעורר בבוקר ולהבין שהטמפרטורה צנחה ל 10- , הכבישים קפואים ואתה יכול לשכוח מנסיעת מבחן. כמובן שהדבר לא מונע ממך לגשת לסוכנות בכל מקרה.

עם התמחור האגרסיבי מגיע הביקוש ובשילוב עם ייצור "מוגבל" נודע לך שזמני המסירה הינם לפחות עשרה חודשים. אז אתה מבלה כמה ימים בהלוך-חזור עם נציגת המכירות ומבהיר לה שאתה מוכן להמתין עד יוני. היא מבטיחה להחזיר תשובה בהקדם.

הטלפון מצלצל ומעבר לקו נציגה: "הצלחנו לאשר מסירה ביוני!" . מה שהיא לא יודעת שבזמן הזה הבנת שביולי תהיה מתיחת פנים, אז אתה שולח אותה לסבב בירורים נוסף ובינתיים בוחן את המיועדת.

לחיות כחובב רכב באירופה זה שתי ציפורים על העץ - סקייליין "בהקפאה" ו-M2 שתמסר אי שם באוגוסט, רב-קו ביד ומפתח לאופניים בכיס. ומי יודע? אולי אפילו תספיק להנות מהרכב החדש לאיזה חודשיים לפני שהחורף יחזור.

יש לכם שאלות לכותב (אנחנו יכולים לחשוב על בעיקר "נדפק לך השכל?!" אבל אתם יכולים להיות יותר נחמדים) או סתם רוצים להגיד לו משהו (קחו בחשבון, כללי הפורום לא מתירים קללות ואיחולי מוות)? בואו לדבר איתו בפורום >>>