תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • וולוו
 • וולוו V60
 • וולוו מביאה V60 דיזל-היברידית-נטענת לג'נבה

  וולוו V60

  ה-V60 של וולוו תציע שילוב מעניין בין מנוע דיזל, הנעה היברידית וטעינה משקע בייתי. תמונות ופרטים נוספים, רגע לפני ההשקה בג'נבה.

  • 22-02-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

  קחו פחות או יותר את כל הטכנולוגיות הירוקות שאתם מכירים, ותדחפו את הכל למכונית אחת. מה קיבלתם? וולוו V60, דיזל-היברידית-נטענת. וולוו תשיק את המכונית החדשה בעוד מספר ימים בתערוכת הרכב של ג'נבה, אבל טרם ההשקה חושפת מספר פרטים נוספים אודות המכונית הירוקה. בין היתר, חושפת היצרנית נתון צריכת דלק מרשים ביותר - מעל 50 קילומטרים לליטר אחד של דיזל!

  איך הצליחו בוולוו להגיע לצריכת דלק שכזאת? הסוד טמון בשילוב המעניין שבין מנוע טורבו-דיזל מודרני וחסכוני להנעה חשמלית.
  בחזיתה של המכונית מותקן מנוע טורבו-דיזל בנפח 2.4 ליטרים בהספק של 215 כוחות-סוס, שתוכנן לפעול גם על דיזל רגיל וגם על ביו-דיזל. הוא משודך לתיבת הילוכים אוטומטית ומניע את הגלגלים הקדמיים של המכונית.
  באחוריה של המכונית מותקנת יחידת ההנעה החשמלית. מנוע חשמלי בהספק מרבי של 70 כוחות-סוס מותקן בין הגלגלים האחוריים ומחובר למערך סוללות בעל קיבולת של 12 קילו-וואט. טעינת הסוללת מתבצעת ע"י מערכת ההנעה ההיברידית או על ידי חיבור לשקע חשמל ביתי. זמן הטעינה משקע חשמל ישראלי יעמוד על כ-3 שעות בלבד. כמה חבל שמדיניות המיסוי כאן מעמידה את הגעתה של ה-V60 ההיברידית לישראל בסימן שאלה.

  וולוו V60

  איך כל זה מגיע לידי ביטוי?
  מתג יאפשר לנהג לבחור בין שלושה מצבי נהיגה אפשריים - Pure, Hybrid ו-Power. במצב Pure תעשה המכונית שימוש בלעדי ביחידת ההנעה החשמלית, לטווח מרבי של 50 קילומטרים. מצב Hybrid, שהוא ברירת המחדל של המכונית, ישלב בין שתי יחידות ההנעה לקבלת צריכת דלק ופליטת מזהמים מינימאלית, כאמור כ-50 קילומטרים לליטר דיזל ו-49 גרם של CO2 לקילומטר. במצב Power תשמש יחידת ההנעה החשמלית לשיפור הביצועים, כך שהזינוק מעמידה ל-100 קמ"ש יארך 6.9 שניות בלבד. נתון מרשים, בהשוואה לכל היברידית אחרת בשוק וגם בהשוואה לרוב המשפחתיות הסטנדרטיות.

  מחירה של המכונית טרם פורסם, אולם ברור כי היא תהיה יקרה יותר מהגרסאות הרגילות של ה-V60. בוולוו מאמינים שלמרות עלות הרכישה הגבוהה, המכונית תשתלם לרוכשים בעקבות עלויות אחזקה ודלק נמוכות. פרטים נוספים יחשפו בתערוכת הרכב של ג'נבה, השיווק יחל לקראת 2012.  

  וולוו V60

  dddd