תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

מערכת ה-DRL הופכת לסטנדרט

תקנה חדשה תחייב את כל הרכבים הנמכרים באירופה במערכת DRL לתאורה גם בשעות היום. בקרוב גם בישראל.

  • 09-02-2011
  • מאת: מערכת CarsForum

המועצה הכלכלית האירופאית המשותפת, הגוף שאחראי בין היתר על תקינת כלי הרכב באירופה, עדכנה לאחרונה את תקן התאורה המחייב את כל יצרניות הרכב האירופאיות. כל דגמי הרכב החדשים שיוצגו באירופה יחויבו במערכת DRL. התקנה מחייבת את כל רכבי הנוסעים הפרטיים והמסחריות הקלות כבר מאתמול. אוטובוסים ומשאיות קיבלו פטור זמני מהתקנה, עד לקיץ 2012.

מערכת ה Day Running Lamp (או DRL בקצרה) היא מערכת המפעילה את אורות החזית של הרכב מיד עם התנעתו. בחלק מהרכבים (כמו זה שבתמונה) המערכת מורכבת משורה של פנסי לד חסכוניים אך בהירים במיוחד המותקנים בתחתית פנסי החזית. בחלק אחר של הרכבים המערכת מפעילה את פנסי החזית של הרכב בעוצמה נמוכה יותר. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות באירופה הראו בצורה חד משמעית כי המערכת עוזרת להולכי רגל, רוכבי אופנועים ואופניים לזהות מהר יותר כלי רכב המתקרבים אליהם. באיחוד האירופאי דוחים את הטענות כי המערכת גורמת לבזבוז אנרגיה מיותר, וטוענים ששימוש במערכות מבוססת תאורת LED הופכות את הבזבוז לזניח.

התקן האירופאי שעודכן, 76/756EEC , מחייב את כל הרכבים המיובאים ארצה מאירופה או מהמזרח מכורח תקנות התעבורה. המשמעות היא שכל הרכבים המיובאים ארצה תחת תקינה אירופאית (רוב הרכבים, למעט מספר יצרניות אמריקאיות ורכבים ביבוא מקביל) יחויבו בקרוב גם הם במערכת DRL.

dddd