תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

ויהי עור

יונדאי תיכנס לתחום מכוניות היוקרה עם מותג פאר עצמאי ונפרד בשם ג'נסיס. ההשקה הרשמית בדצמבר. תציג שישה דגמים חדשים עד 2020

  • 04-11-2015
  • מאת: קינן כהן, צילום: יונדאי

אחרי שנים של שמועות חצי רשמיות, מוכחשות רפות ומעורפלות – זה רשמי – ליונדאי תהייה חטיבת יוקרה עצמאית בשם ג'נסיס.

כאשר בהיצע הדגמים שלה בחו"ל ישנן מכוניות דוגמת האקווס, הג'נסיס והג'נסיס קופה שלפחות ברמת הכוונה מנסות לקרוא תיגר על מותגי פרימיום, היצרן הקוריאני הענק מבקש לנגוס בתחום הרווחי ומקדם התדמית של מכוניות היוקרה על ידי מותג נפרד. מהלך דומה לזה שעשו טויוטה וניסאן ובמידת מה גם הונדה לפני שנים עם מותגי היוקרה שלהן (לקסוס, אינפינטי ואקיורה בהתאמה).

"על מנת לחדד את ההבחנה בין מותג ג'נסיס לבין יונדאי, אנו נייחד (את המותג – ק.כ) בעיצוב מובדל, לוגו, שמות דגמים ושירות ללקוח" כך נאמר בהודעה לעיתונות.

יונדאי-ג'נסיס

על אחד האתגרים הגדולים – העיצוב המובחן, יופקד המעצב הבלגי לוק דונקרוולקה (Luc Donckerwolke) שבעבר עיצב עבור אודי, בנטלי, למבורגיני וסקודה כאשר עבד בקונצרן פולקסווגן. את בניית שפת העיצוב הייחודית למותג ג'נסיס הוא יבצע לצד תפקידו כראש מחלקת העיצוב ביונדאי כיום. עבודת העיצוב החטיבה תהייה גם תחת פיקוחו של פיטר שרייר שכיום אחראי לכלל תחום העיצוב ביונדאי.

שם המותג ג'נסיס (שפירושו בראשית) יאתגר את יונדאי לא רק בהבחנה בינו לבין הדגמים הרגילים של החברה אלא גם ביצירת בידול בינו לבין שאר התחרות בתחום היוקרה. רמז לאסטרטגיה הזו ניתן למצוא בהודעה לעיתונות. שכן מעבר לאזכור חדשנות טכנולוגית, בטיחות, מערכות אינטואיטיביות וקישוריות מולטימדיה מתקדמות מדברת ההודעה לעיתונות גם על פנייה ללקוח שהצרכים שלו יובילו את הפיתוח.

לוגו-ג'נסיס

שמות הדגמים ישלבו שימוש באות G וכן מספר לציון הדגם, לדוגמה: G60, G80 ו-G90. החברה לא פירטה נכון לעכשיו אילו דגמים וקטגוריות היא מתכוונת להציג, אם כי ניתן להניח שמכונית פאר בגודל מלא (בדומה ללקסוס LS, אודי A8, מרצדס S קלאס וב.מ.וו סדרה 7), מכונית סאלון (E קלאס, GS ודומות) וקרוסאובר גדול יהיו הראשונים להופיע.

בתחילת השיווק יוצג ג'נסיס לשווקים הגדולים של יונדאי; דרום קוריאה, סין, ארצות הברית והמזרח התיכון אך יגיע גם לאירופה ולחלקים נוספים באסיה עם גדילתו והתבססות המותג.

מ"כלמוביל" יבואנית יונדאי לישראל נמסר כי לעת עתה אין כוונה לשווק את המותג החדש בישראל.

dddd