תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פיאט
 • פיאט טורו – פרטים ראשונים

  פיאט

  פיאט חושפת תמונה ראשונה של הטנדר החדש מתוצרה, הטורו, שיגיע לייצור בדרום אמריקה בשנה הבאה (2016).

  • 19-10-2015
  • מאת: אלירן אברזל

  פיאט חושפת תמונה רשמית ראשונה של הטורו, הטנדר החדש מתוצרתה שיגיע לייצור בתחילת השנה הבאה. למי שלא עוקב אחרי שוק הטנדרים נזכיר כי כבר בסוף השנה שעברה (2014) חתמה פיאט על הסכם שיתוף פעולה עם מיצובישי לייצור משותף של טנדרים על בסיס מיצובישי טרייטון החדש. זמן קצר לאחר מכן חשפה פיאט את דגם הקונספט FCC4, שרמז על קווי העיצוב של דגם הייצור הסדרתי. כעת, כשנחשפת התמונה הרשמית הראשונה של הטורו, נראה שלא מעט מקווי העיצוב העתידניים של ה-FCC4 הגיעו אל פס הייצור.

  פיאט טורו נראה כמו טנדר מודרני ומרשים מאוד למראה, עם יחידות תאורה קדמיות שמפוצלות לשלושה חלקים, תאורת LED וגריל קדמי אגרסיבי למדי. קווי המרכב עגולים ובפרופיל נדמה לי שאפשר להבחין בקו ה-J המפורסם של הטרייטון. תמונות ריגול מפס הייצור שמסתובבות ברשת מגלות כי דלת תא המטען תוצע גם בתצורה הקונבנציונלית (דלת אחת שיורדת כלפי מטה) אבל גם בתצורה של שתי דלתות שנפתחות הצידה.

  פיאט FCC4 קונספט

  המפרט המלא של פיאט טורו טרם נחשף אך בפיאט מבטיחים כי הטנדר יהיה באורך של 491.5 סנטימטרים, יציע יכולת ההעמסה של על 1,000 קילוגרמים ו-5 מקומות ישיבה "בנוחות של מכונית יוקרה". היצע המנועים, לפחות 170 כוחות סוס שישודך למערכת הנעה אחורית או כפולה ולתיבת הילוכים ידנית (6 הילוכים) או אוטומטית (9 הילוכים). השני הוא מנוע 1.8 ליטר בנזין בהספק מרבי של 138 כוחות סוס, מנוע שיכול להשתמש גם בגז טבעי. המנוע הזה ישודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 6 הילוכים אבל יוצע רק בגרסת 2X4.

  תמונות מתא הנוסעים של הטורו אין לנו בשלב זה אבל בפיאט כן מספרים כי הטורו החדש יוצע כאופציה ברמת אבזור גבוהה למדי. הדגם המאובזר ביותר של הטורו יוצע בין היתר עם מערכת מולטימדיה מסדרת ה-Uconnect של פיאט, מערכת בקרת משיכה עם 5 מצבי פעולה, מראה מרכזית מתכהה חשמלית, מושבי עור, מיגון גחון מקורי ועוד. מערכות בטיחות מתקדמות, כמו בקרת יציבות או חיישני לחץ אוויר בצמיגים, יוצעו כאופציה בדגמים הבכירים יותר. גם 6 כריות אוויר יוצעו כאופציה, הסטנדרט יעמוד על שתיים בלבד.

  dddd