תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • הונדה
 • הונדה סיוויק סדאן החדשה נחשפת

  הונדה

  הונדה חושפת תמונות ופרטים ראשונים על הסיוויק סדאן החדשה, דור עשירי למשפחת המשפחתיות הוותיקה של הונדה.

  • 17-09-2015
  • מאת: אלירן אברזל

  בזמן שרוב העיניים של תעשיית הרכב מופנות אל תערוכת הרכב של פרנקפורט, דווקא בצד השני של העולם נחשפת מכונית לא פחות רלוונטית עבור השוק הישראלי – הונדה סיוויק סדאן החדשה. זה הוא הדור העשירי של הסיוויק, שנחשף בשלב זה בתצורת הסדאן שלו במיוחד בעבור השוק האמריקאי, אך כבר בעתיד הקרוב הוא צפוי להיחשף בתצורות נוספות – האצ'בק 5 דלתות, קופה, ספורט Si וכמובן גרסת הקצה Type-R. כן, לקח להונדה שנתיים להציג את גרסת ה-Type-R של הסיוויק הנוכחית ובדיוק חצי שנה לאחר שנחשפה סוף סוף בגרסת הייצור שלה, מתחילה הונדה לדבר על הדור הבא של ה-Type-R.

  עדיין לא ידוע לנו מתי יגיע הדגם החדש לישראל. ככל הנראה יהיה זה במהלך השנה הבאה, לאחר שייחשפו גרסאות ההאצ'בק והסדאן האירופאיות. בימים אלו נמצאת הונדה ישראל בתקופת מעבר. מצד אחד היא נותרה כמעט ללא דגמים חדשים משמעותיים, למעט ה-CR-V המעודכן קלות. מהצד השני מחכים בהונדה לתחילת שיווקם של דגמים חדשים שכבר נחשפו עבור השוק האירופאי, כשבראשם הג'אז החדשה וה-HR-V החדש.

  הונדה סיוויק סדאן 2016

  הדור הנוכחי של הונדה סיוויק היה יותר מתיחת פנים של הדור היוצא, מאשר דגם חדש לחלוטין. הפעם הולכת הונדה על כל הקופה, תרתי משמע. הסיוויק סדאן החדשה זוכה לעיצוב חדש לחלוטין עם חלק אחורי שמעוצב בסגנון של מרצדס CLS, מה שיהפוך את הסיוויק סדאן למעשה ל"קופה 4 דלתות".

  הסיוויק החדשה תהיה גם גדולה ומרווחת יותר מקודמתה. רוחבה של המכונית צמח בכ-5 סנטימטרים ואורכו של בסיס הגלגלים צמח בכ-3 סנטימטרים. הגובה הכללי של המכונית, לעומת זאת, הוקטן בכ-2.5 סנטימטרים. בהונדה מבטיחים כי כתוצאה מהגידול בממדים יגדל גם מרווח הברכיים של היושבים מאחור בכ-5 סנטימטרים נדיבים למדי ונפחו של תא המטען יגדל בכ-100 ליטרים.

  הונדה סיוויק סדאן 2016

  גם מבחינת יחידות ההנעה מציגה הונדה סיוויק חידוש משמעותי. למרות שמדובר בשלב זה בדגם האמריקאי והמנועים שיגיעו אלינו צפויים להיות שונים, מסתתרת כאן בשורה של ממש. בהונדה מוציאים סוף סוף לפנסיה את מנוע ה-1.8 ליטר בנזין הוותיק שלהם ומציגים שני מנועי בנזין חדשים לחלוטין. הראשון יהיה מנוע 2.0 ליטר בנזין בהספק של כ-160 כוחות סוס (נתוני הספק מדויקים לא פורסמו). השני יהיה מנוע 1.5 ליטר טורבו-בנזין בהספק מרבי של כ-175 כוחות סוס. שני המנועים ישודכו לתיבת הילוכים אוטומטית חדשה, שתהיה הפעם אוטומטית-רציפה ותחליף את תיבת ה-5 הילוכים האוטומטית הנוכחית של הסיוויק.

  גם מבחינה טכנולוגית מבצעת הסיוויק סדאן החדשה את קפיצת המדרגה המתבקשת. הסיוויק החדשה תצויד במערכת מולטימדיה חדשה הכוללת מסך מגע צבעוני בגודל 7 אינטש' ותמיכה בטכנולוגיות Apple CarPlay ו-Android Auto. בנוסף מקבלת הסיוויק גם מערכת בקרת אקלים מפוצלת כסטנדרט, בלם יד חשמלי עם AutoHold ומערכת כניסה ללא מפתח. כאופציה יוצעו גם מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, התראה על סטייה מנתיב הנסיעה, מערכת בלימה אוטומטית ופנסי חזית בטכנולוגיית LED מלאה.

  הונדה סיוויק סדאן 2016

  dddd