תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

יונדאי Vision G קונספט נחשף

יונדאי חושפת את ה-Vision G קונספט, שרומז על משפחת דגמי יוקרה חדשה שתחליף (אולי) את הג'נסיס הנוכחית.

  • 12-08-2015
  • מאת: אלירן אברזל

יונדאי, ביחד עם חברת הבת שלה קיה, היא אחת מיצרניות הרכב המצליחות ביותר בעולם. את שנת 2014 סיימה יונדאי עם כ-8 מיליון רכבים שנמכרו ברחבי העולם, מה שממקם אותה במקום החמישי בטבלת המסירות העולמית (אחרי טויוטה, פולקסווגן, ג'נרל מוטורס ורנו-ניסאן). נראה שיונדאי מצליחה למכור היטב כמעט בכל סגמנט בו היא משווקת רכבים – החל מסגמנט המיני עם יונדאי i10 ועד לסגמנט הג'יפונים עם יונדאי ix35 (שיוחלף בקרוב) ויונדאי סנטה-פה. אבל בסגמנט מתקשה יונדאי עד מאוד – סגמנט היוקרה. ליונדאי יש נציגה בסגמנט זה, הג'נסיס, אך זו רחוקה מלהרשים ובעיקר רחוקה מאוד מהיקפי המכירות של המתחרות הישירות.

אבל ביונדאי לא מרימים ידיים וממשיכים לנסות את מזלם בסגמנט היוקרה. אמש חשפה היצרנית את דגם הקונספט Vision G, שישמש השראה למשפחת דגמי יוקרה חדשה. רמז, אולי, לקראת מחליפה עתידית לג'נסיס הנוכחית שתורחב לכדי משפחה שלמה של דגמים.

יונדאי Vision G קונספט

דגם הקונספט יונדאי Vision G עוצב בשילוב של כמה צוותים מכל רחבי העולם, בראשותו של פיטר שרייר המכהן כמעצב הראשי של יונדאי. שרייר מספר כי ביונדאי ניסו לשמור על קווי עיצוב מאופקים יחסית בדגם הקונספט, למרות שימוש בקווים אגרסיביים. מכסה המנוע ארוך מאוד, החלק האחורי מעוצב בתצורת קופה ובפרופיל ניתן להבחין בקורת B חסרה (קריצה אל מרצדס S קלאס קופה?).

מתחת למכסה המנוע של ה-Vision G מסתתר מנוע V8 בנזין בנפח של 5.0 ליטרים שמפיק כ-420 כוחות סוס שנלקח מקו המנועים הנוכחי של היצרנית. תא הנוסעים נראה מפנק למדי עם שפע של עור ועץ איכותי, נטול כמעט כפתורים. ביונדאי לא מרחיבים בשלב זה אודות רשימת האבזור שתציע המכונית אבל מציינים כי דגם הקונספט מצויד בפתיחה חשמלית בשלט רחוק לדלתות.

יונדאי Vision G קונספט

dddd