תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • רנו
 • אלפיין סלבריישן קונספט - בדרך לייצור

  רנו

  אלפיין משחררת דגם תצוגה במיוחד לרגל מירוץ 24 השעות בלה-מאן ומשחררת רמז עבה אודות חזרתה לייצור

  • 15-06-2015
  • מאת: פבל צ'רניצקי

  חברת אלפיין, חטיבת הספורט שנמצאת תחת רנו, עובדת מזה מספר שנים על חזרתה לחיים. הכל התחיל ב-2012 כשהיא חשפה דגם קונספט מוקצן, המשיך עם הצגת מכונית מירוץ שמתחרה זו השנה השניה במירוץ 24 השעות בלה-מאן והגיע לשיאו בסוף השבוע האחרון, כאשר הציגה היצרנית דגם קונספט מאוד קרוב לייצור של מכונית הספורט העתידית שלה - האלפיין AS1.

  אלפיין סלברשיין

  את דגם הקונספט משאירה אלפיין עם השם סלבריישן (Celebration) - חגיגה. הכוונה ברורה - חגיגות 60 השנים להולדת מותג אלפיין. חגיגות שימשיכו בתחילת השנה הבאה עם חשיפת דגם הייצור של ה-AS1. בשלב זה רנו לא חושפת כל פרטים טכניים על דגם הייצור, אך סביר להניח שהיא תעשה שימוש באחד המנועים של קונצרן רנו-ניסאן, ככל הנראה ארבעה או שישה צילינדרים שיניע את הגלגלים האחוריים. בכל הנוגע לנראות, הקונספט לא מאוד שופע באלמנטים מוגזמים או הזויים, ולמעשה מרגיש קרוב מאוד לייצור. כך שלא מן הנמנע שדגם הייצור של ה-AS1 יקבל עיצוב דומה למדי.

  דגם הקונספט מקבל את סכמת הצביעה הכחול/כתומה המסורתית של אלפיין, פנסים קדמיים כפולים שמהווים מחווה ל-A110  המיתולוגית משנות ה-70 וחישוקים קלים ששואבים גם הם את עיצובם מדגמים מפורסמים של היצרנית. גם כל הסממנים ההכרחיים של מכונית ספורט נמצאים כאן: דיפוייזרים ענקיים, פתחי אוורור עצומים, פרופיל נמוך במיוחד עם חרכי ירי המתפקדים כחלונות ושפע של קימורים, קפלים וקמטים בפח.

  אלפיין A110

  אלפיין לא מהססת ולו לרגע ומודיעה בריש גלי שעם החזרה לשוק המכוניות הסדרתיות היא תמשיך במה שהיא מכנה "פילוסופיית רגל ברצפה". היא מסמנת בבירור את המתחרות שלה - אלפא 4C, אאודי TT, פורשה קיימן, לוטוס אליז וכו'. הבעיה העיקרית היא שבעוד דגמי העבר של אלפיין היו דגמים ספרטניים שיועדו בעיקר להסב הנאה לאוחז בהגה, המתחרות הנוכחיות שלה מוסיפות לתמהיל גם איכות גבוהה מאוד והמון אבזור.

  dddd