תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סאאב
 • סאאב מציגה – 9-4X

  סאאב

  בסאאב מרחיבים את הצע הדגמים שלהם ומציגים רכב פנאי חדש במפרט אמריקאי. האם סאאב בדרך להתאוששות כלכלית?

  • 19-10-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  בעלי הבית החדשים של סאאב לא מבזבזים זמן מיותר. כחצי שנה לאחר שנרכשה סאאב מידיה של ג'נרל-מוטורס ועברה לידיה של ספייקר, מציגים בסאאב את ה-9-4X. מדובר ברכב פנאי בינוני בגודלו המבוסס על הפלטפורמה המשמשת גם הקאדילק SRX ששיווקו החל כאן לאחרונה. ככזה, אין פלא שמבחר המנועים ומערכות ההנעה שלו הושאלו ישירות מקאדילק. המנוע הבסיסי בהיצע יהיה מנוע V6 בנפח 3 ליטרים עם הספק של 265 כוחות-סוס. מנוע נוסף, V6 מוגדש, בנפח 2.8 ליטרים יציע הספק של
  300 כוחות-סוס ומומנט מרבי כ-41 קג"מ בטווח סל"ד רחב. תיבת ההילוכים תיהיה אוטומטית בעלת שישה יחסי העברה. מערכת ההנעה הכפולה של סאאב (XWD) תוצע כסטנדרט ותכלול כאן דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה.

  תא הנוסעים של ה-9-4X דומה להפליא לתא הנוסעים של ה-9-5. תמצאו כאן, כמיטב המסורת בסאאב, מתג התנעה שממוקם בין המושבים הקדמיים ותא נוסעים "באווירת תא-טייס". מלבד אלו, יצויד תא הנוסעים של ה-9-4X בחמישה מושבים מרווחים, בקרת אקלים מפוצלת עם פתחים מאחור, מושב נהג מתכוונן חשמלית וכיוון ידני למשענת בספסל האחורי. מערכת השמע מבית Bose כוללת, אגב, 10 רמקולים מסך מגע, דיסק קשיח בנפח 10GB לאחסון קבצי מולטימדיה, שני מסכי LCD לטובת היושבים מאחור ודיבורית בלוטות' אינטגרלית.

  שיווקו בארה"ב צפוי להתחיל בחודש מאי הקרוב. לאירופה הוא יגיע רק לקראת סוף 2011. פרטים נוספים אודות ה-9-4X צפויים להתקבל לקראת השקתו הרשמית בתערוכת הרכב של לוס-אנג'לס, בנובמבר הקרוב.

  סאאב 9-4X

  סאאב 9-4X

  dddd