תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סובארו
 • סובארו לבורג האירופאית נחשפת

  סובארו

  שנה וחצי אחרי החשיפה וההשקה לשוק היפני מגיעה מכונית הסטיישן המחוזקת של סובארו לתערוכת ג'נבה

  • 09-03-2015
  • מאת: פבל צ'רניצקי

  האמת? אני חייב להגיד שאני קצת מבולבל. לפני כשנה וחצי חשפה סובארו קונספט אותו היא כינתה LEVORG, ראשי תיבות של Legacy Revolution Touring. כבר אז היה ברור שמדובר בדור הבא של סובארו B4 (הידועה גם בכינויה לגאסי בשווקים אחרים) במרכב סטיישן. אך מיד אחרי החשיפה בתערוכת טוקיו הדגם עורר עניין כה רב, שסובארו הוציאה דגם ייצור והחלה למכור בשוק הביתי שלה כדגם עצמאי ונפרד לחלוטין מאילן היוחסין של ה-B4.

  סובארו לבורג

  השבוע חושפת סובארו מעל בימת תערוכת ג'נבה את הגרסה האירופאית ועל ה-B4 אף אחד כבר לא מדבר. אז מי היא בכלל סובארו לבורג ולמה היא מעניינת אותנו? בתור התחלה, מדובר בגרסת סטיישן מוארכת שיושבת מבחינת מידות בין האימפרזה לבין ה-B4 עם אורך כללי של 469 ס"מ ובסיס גלגלים של 265 ס"מ. הרוחב והגובה כמעט זהים לאלו של האימפרזה עם 178 ס"מ ו-148 ס"מ בהתאמה. 

  חזרה לרגע ל-B4. עם השקתה אתמול בישראל, הודיעה סמל"ת היבואנית כי מעתה ה-B4 תיאלץ להיפרד מגרסת הסטיישן ושאת תפקידה ייטול בעתיד הנראה לעין סובארו אאוטבק. כאן נכנסת לתמונה אותה לבורג, שאין מן הנמנע כי תכנס בנישה הזו.

  עוד דבר מעניין בדגם הכלאיים של סובארו הוא מערכת ההנעה, שמעלה קשרים משפחתיים דווקא לאחות הפוחזת, ה-STI. בחזיתה של הלבורג יושב מנוע טורבו בנזין בנפח 1.6 ליטר שמפיק 170 כוחות סוס ומומנט של 25.5 קג"מ שמשודך לתיבת הילוכים רציפה. יחד עם טויוטה שעוברת למנועי טורבו, נראה שהמנוע של סובארו יכול להיות מתחרה אמיתי למנוע ה-1.6 ליטר אקובוסט של פורד וה-1.6 ליטר טורבו של אופל.

  סובארו לבורג

  אבל מה קשר שמיטה להר סיני? או מה הקשר של מנוע 1.6 ליטר - אמנם מוגדש - אבל שפוי הרבה יותר מדי לאותן שלוש האותיות הוורודות והמיתולוגיות? ביפן, משווקת הלבורג עם מנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטר שמפיק 300 כ"ס ו-40.8 קג"מ, וזה כבר הרבה יותר מעניין. השמועות באינטרנט לא שוללות את שידוכו של מנוע זה לגרסת WRX אימתנית בעתיד הלא מאוד רחוק.

  לשאלת הייבוא לארץ הקודש, פנינו לחברת סמל"ת, יבואנית סובארו. בתגובה נמסר כי בשלב זה אין תכנון להביא את הלבורג לישראל.

  dddd