תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן טוראן
 • פולקסווגן טוראן החדש (2015) נחשף

  פולקסווגן טוראן

  פולקסווגן טוראן מתחדש בדור חדש ושלישי במספר. עובר להשתמש בפלטפורמת ה-MQB ומבטיח מרווח פנים משופר. אצלנו רק ב-2016.

  • 25-02-2015
  • מאת: אלירן אברזל

  הדור השלישי של פולקסווגן טוראן נחשף הבוקר, לקראת חשיפתו הרשמית של הדגם בתערוכת הרכב של ג'נבה בחודש הבא. הטוראן הוא מיניוואן 7 מקומות קומפקטי, המתחרה ברכבים כמו סיטרואן C4 פיקאסו או רנו גרנד סניק. בהיצע הדגמים של פולקסווגן הוא ממוקם בין הגולף ספורט-וואן לבין השאראן (אח תאום של סיאט אלהמברה), כשהראשון כבר הוחלף לאחרונה בדור חדש והשני יקבל לקראת תערוכת ג'נבה מתיחת פנים קלה. בפולקסווגן מספרים כי הדגם יגיע לאולמות התצוגה באירופה לקראת סוף השנה אך לישראל הוא צפוי להגיע רק במהלך השנה הבאה (2016).

  פולקסווגן טוראן החדש 2015

  כמו דגמים רבים בקבוצה, גם פולקסווגן טוראן החדש עובר להשתמש בפלטפורמת ה-MQB המודולרית המשמשת קשת רחבה של דגמים מבית הקונצרן. הדגם החדש ייהנה מבסיס גלגלים באורך של 279 סנטימטרים, ארוך בכ-11 סנטימטרים לעומת הדגם היוצא. הדגם החדש גם יהיה רחב יותר (181 סנטימטרים, תוספת של כ-4 סנטימטרים) וארוך יותר (453 סנטימטרים, תוספת של כ-13 סנטימטרים). אבל הוא גם יהיה קל יותר בכ-60 קילוגרמים ונמוך יותר בקצת יותר מחצי סנטימטר.

  בפולקסווגן מציינים כי הרכב יוצע בתצורת 5 או 7 מושבים, כאשר בתצורת ה-5 מושבים נפח תא המטען יעמוד על כ-1,040 ליטרים ובגרסת ה-7 מושבים על כ-900 ליטרים. שורת המושבים המרכזית כוללת שלושה מושבים נפרדים עם עיגוני ISOFIX בכולם (ולא רק במושבים הקיצוניים, כמקובל ברוב המכוניות) ואופציה לקיפול מהיר ליצירת רצפה שטוחה לתא המטען (שיגיע לכ-1,900 ליטרים לאחר קיפול המושבים).

  פולקסווגן טוראן החדש 2015

  היצע המנועים של פולקסווגן טוראן החדש יכלול שלושה מנועי טורבו-בנזין ושלושה מנועי טורבו-דיזל. באגף הבנזין תכלול הרשימה מנוע 1.2 ליטר עם 110 כוחות סוס, מנוע 1.4 ליטר עם 150 כוחות סוס ו-1.8 ליטר עם 180 כוחות סוס. באגף הדיזל תכלול הרשימה מנוע 1.6 ליטר עם 110 כוחות סוס, 2.0 ליטר עם 150 כוחות סוס ו-2.0 ליטר עם 190 כוחות סוס. בשלב זה לא מציינת פולקסווגן אילו מהמנועים יקבלו גם אופציה לתיבת הילוכים אוטומטית (DSG), אך ככל הנראה יהיו אלו שני מנועי הבנזין החזקים יותר.

  בתחום האבזור תציע פולקסווגן את הטוראן עם שלל אופציות מעניינות. רשימת האופציות כוללת בין היתר בקרת אקלים עם שלושה אזורי שליטה נפרדים, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת בלימה אוטומטית במהירויות נמוכות, התראה על רכבים בשטחים המתים, סיוע לשליטה על נגרר, פתיחה חשמלית לתא המטען ופנסי LED מלאים בחזית.

  למשפחות הממהרות תציע פולקסווגן גם חבילת R Line לטוראן החדש, שתכלול נגיעות עיצוביות קלות לפגושים ולתא הנוסעים ותעניק למכונית "מראה ספורטיבי במיוחד".

  פולקסווגן טוראן החדש 2015

  dddd