תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פיאט
 • פיאט FCC4 קונספט – בדרך לטנדר?

  פיאט

  האם זו ההצצה הראשונה אל הטנדר העתידי שתייצר פיאט ביחד עם מיצובישי? פיאט חושפת את דגם הקונספט FCC4 בתערוכת הרכב של סאו פאולו.

  • 30-10-2014
  • מאת: אלירן אברזל

  תערוכת הרכב של סאו פאולו נפתחה אמש בברזיל ואיתה נחשפו כמה דגמי קונספט ייחודיים למדי, מהסוג שלא תמיד אפשר למצוא בתערוכות רכב אירופאיות. אבל בין שלל דגמי הקונספט המוזרים והגרסאות המקומיות לרכבים המוכרים לנו, חשפה פיאט גם דגם קונספט אחד שנראה רלוונטי במיוחד גם עבורנו. מדובר ב-FCC4, קיצור של Fiat Concept Car 4. ה-FCC4 הוא מן שעטנז בין טנדר דאבל קבינה, רכב פנאי שטח ומשפחתית סדאן. בפיאט אומרים שזאת פשוט "מכונית קופה ארבע דלתות עם נשמה הרפתקנית", מה שזה לא אומר.

  פיאט FCC4 קונספט

  רכבי קונספט מסוג זה לא מרמזים בדרך כלל יותר מידי על דגם הייצור הסדרתי אבל במקרה של פיאט בהחלט יתכן שהמקרה שונה לחלוטין. בסוף חודש ספטמבר האחרון חשפה פיאט הסכם שיתוף פעולה חדש עם יצרנית הרכב היפאנית מיצובישי, במסגרתו תייצר מיצובישי טנדרים עבור פיאט החל משנת 2016. הטנדרים של פיאט יתבססו על מכלולי הדור הבא של מיצובישי האנטר, שייחשף במהלך החודשים הקרובים.

  לא צריך להתאמץ יותר מידי כדי לראות את קווי הדמיון בין דגם הקונספט של ההאנטר החדש, כפי שהציגה אותו מיצובישי בשנה שעברה, לבין דגם הקונספט FCC4 שמציגה כעת פיאט. עיצוב החזית והפרופיל נראים דומים למדי, אם כי בדגם של פיאט נראה שסרח העודף האחורי קצר יותר, בעיקר בשל העובדה שאין לו ארגז פתוח. בהחלט יתכן שמדובר בניסיון הראשון של פיאט לבדוק עיצובים עבור הטנדר החדש, כאשר תערוכת סאו פאולו היא אולי המקום הטוב ביותר לבדוק זאת. השוק הדרום אמריקאי הוא אחד מהגדולים ביותר בעולם לטנדרים קטנים ובינוניים וגם רנו, המתחרה מצרפת, חושפת ממש באותה התערוכה דגם קונספט לטנדר מקביל משלה בשם דאסטר אורוצ'.

  פיאט FCC4 קונספט

  dddd