תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • קיה
 • קיה קארנס
 • קיה קארנס מקבל גרסת בסיס חדשה במחיר של 150,000 ש"ח

  קיה קארנס

  המיניוואן 7 מקומות של קיה מושק בגרסת LX הבסיסית והופך לרכב 7 מקומות הזול בישראל

  • 23-10-2014
  • מאת: פבל צ'רניצקי

  יבואנית קיה, חברת טלקאר, משיקה היום את גרסת ה-LX של קיה קארנס שתרחיב את היצע הגרסאות לשלוש בסך הכל. הגרסה החדשה מציעה רשימת אבזור מעט קצרה יותר מגרסת EX שהייתה עד כה הפשוטה יותר, אך היא מביאה עימה גם בשורה משמעותית לשוק רכבי 7 המושבים - המחיר, שיעמוד על 150,000 ש"ח, הוא הנמוך בקטגוריה.

  הקארנס קופץ ראש לתוך המקצה הנוכחי בהתלהטות התחרות של שוק הרכב, כאשר נראה שכמעט בכל יום מוצגת גרסת כניסה מוזלת חדשה או מחיר של דגם כזה או אחר נחתך באלפי שקלים. מעניין יהיה לראות כיצב יגיבו שאר המתחרות החדשות בקטגורית הרכבים בעלי 7 מושבים כגון מיצובישי אאוטלנדר שמתהדר נכון להיום במספר המסירות הגבוה ביותר ושברולט אורלנדו, שדגם הטורבו בנזין שלו היה עד עכשיו המיניוואן 7 מושבים הזול ביותר בישראל.

  קיה קארנס

  במפרט הטכני אין שינויים משמעותיים, עם יחידת כח שמורכבת ממנוע 2.0 ליטרים שמפיקה 166 כוחות סוס ומומנט מרבי של 21.5 קג"מ, ותיבת שישה הילוכים אוטומטית רגילה. על פי נתוני היצרן, צריכת הדלק המשולבת של קיה קארנס עומדת גם בגרסה החדשה על 12.7 קילומטר לליטר. במבחן הדרכים שערכנו לו, הציג הקארנס צריכת דלק פחות מרשימה אך הגיונית לקטגוריה של 10 קילומטר לליטר.

  לעומת גרסת EX, קיה קארנס LX החדשה מוותרת על מספר פריטי אבזור כגון דיבורית בלוטות', חישוקים קלים, חיישני אורות וגשם, ריפוד עור להגה ולידית ההילוכים. בנוסף, מערכת המולטימדיה מוחלפת בגרסה זו ברדיו דיסק, ובמקום מערכת בקרת האקלים מותקן מזגן מכאני.

  שתי הגרסאות האחרות של הקארנס, EX ופרימיום, ממשיכות להימכר ומחיריהן נותרו ללא שינוי. מחירו של קיה קארנס EX עומד על 164,000 ש"ח בעוד גרסת פרימיום נמכרת במחיר של 167,000 ש"ח.

  למפרט הטכני המלא של קיה קארנס LX החדש.

  dddd