תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

מחליפים קידומת - אושרה טריון נמסיס עם 2000 כ"ס

החברה האמריקאית מאשרת רשמית שבשנת 2016 תחל להימכר מכונית העל הראשונה שלה

  • 22-10-2014
  • מאת: פבל צ'רניצקי

1000 כוחות סוס זה כל כך 2005, ונראה שאת המחצית השניה של העשור הנוכחי, ייצג המספר "2000". חברת טריון (Trion Supercars) המבוססת בקליפרוניה, ארה"ב, אישרה סופית כי כבר בפברואר של השנה הקרובה, תוכלו לקנות את מכונית העל הראשונה שלה, הנמסיס.

טריון נמסיס, מכונית העל הראשונה של החברה שקיימת מאז שנת 2012, נמצאת כבר עמוק בתוך שלבי הפיתוח. המכונית תושק בארבע גרסאות, שתיים עם מנועי בנזין ושתיים היברידיות עם הספקים שנעים בין 1000 ל- 2000 כוחות סוס. הנתונים שעליהם מצהירה היצרנית ללא ספק נשמעים מעט תלושים מהמציאות, אבל אנחנו מבטיחים שנהיה יותר משמחים לאכול את הכובע אם הנתונים האלה אכן יעמדו במבחן המציאות.

טריון נמסיס

גרסת הקצה, והסיבה שלשמה התכנסנו כאן היום, היא הטריון נמסיס RR, שמפיקה כאמור 2000 כוחות סוס. איך היא עושה את זה? על-ידי שימוש במנוע V8 כפול מגדשים בנפח של 9.0 ליטר שמעביר את הכח לכל ארבעת הגלגלים דרך תיבת הילוכים רציפה עם 8 יחסים קבועים מראש. טריון לא מפרסת את נתון המומנט, אבל די בטוח שהוא לא צפוי לאכזב, במיוחד כאשר מסתכלים על נתון המיאוץ שעומד על 2.8 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש (0.2 שניות איטי יותר מהבוגאטי ויירון סופר ספורט).

המהירות המרבית של הנמסיס צפוייה להיות 434 קמ"ש, ואם היא אכן תגיע אליה, היא תדיח את הסופר ספורט של בוגאטי שמוכתרת כיום כמכונית הכביש המהירה ביותר בעולם לאחר שהצליחה להגיע למהירות של 431 קמ"ש.

כדי להעביר את הכח לכביש, וגם לדאוג שהוא, והמכונית, ישארו על הכביש במהירויות של מעל ל-400 קמ"ש, מציידת טריון את המכונית העתידית במערכת בולמי זעזועים בתצורת מוט דחיף (Pushrod) בדומה למכוניות פורמולה 1. כדי להכניס את הנהג למצב הרוח הנכון, תגיע המכונית עם מערכת לבחירת מצב נהיגה הכוללת מצב שנקרא "טורף". המערכת תשלוט על גובה המרכב, קשיחות הבולמים, צליל האגזוז ואפילו תשנה את תאורת האווירה במכונית.

טריון נמסיס

לצד תצוגת המספרים והנתונים המרשימים, ממהרת טריון להרגיע ואומרת שלא מדובר כאן במכונית מירוץ מרסקת עצמות, אלא במכונית שתוכל לשמש את בעליה ביומיום. החברה טוענת שתא הנוסעים יצויד במיטב טכנולוגיות הנוחות העדכניות ולתוך תא המטען יוכלו הלקוחות להכניס אפילו סט של מחבטי גולף.

המכונית כאמור תהיה זמינה לרכישה בשנת 2016, כאשר תושק סדרה ראשונה שתכלול 50 יחידות. לטובת חסרי הסבלנות, מתחייבת טריון להציג מכונית ראשונה כבר בפברואר הקרוב. אם החלטתם שמתחשק לכם אחת כזו, כדאי שתתחילו לחסוך, המחיר צפוי לעמוד על 620 אלף ליש"ט, או בעברית - 3,739,849 ש"ח. לפני מיסים.

dddd