תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פורד
 • פורד S מקס החדש – הצצה ראשונה

  פורד

  תמונות ראשונות של פורד S מקס החדש נחשפו, לקראת השקתו של הדגם בחודש הבא בפריז. אצלנו ב-2015.

  • 15-09-2014
  • מאת: אלירן אברזל

  שנה חלפה לה מאז חשפה פורד את דגם הקונספט של ה-S מקס החדש וכעת, רגע לפני תערוכת פריז, חושפת פורד תמונות ראשונות של דגם הייצור הסדרתי שייחשף לראשונה בתערוכה. יהיה זה הדור השני של המיניוואן הקומפקטי מבית פורד, המבוסס על פלטפורמת פורד מונדאו. במקרה הזה מדובר על הדור החדש של המונדאו, זה היה אמור להגיע לשיווק כבר לפני שנתיים פלוס אך שיווקו מתעכב בגלל בעיות שונות ומשונות בפס הייצור של פורד והוא אמור להיחשף מחדש לצד ה-S מקס.

  פורד S מקס

  הפרטים הטכניים אודות הדגם החדש של פורד S מקס אינם רבים בשלב זה, ובפורד שומרים את רוב הקלפים להשקה של הדגם החדש בתערוכת פריז. העיצוב החיצוני נותר נאמן בסך הכל למה שכבר ראינו בדגם הקונספט, למעט שינויים קלים אך מתבקשים למדי בחישוקי הסגסוגת ופגושים. העיצוב החיצוני נותר דומה בסך הכל גם לזה של הדור היוצא, למעט הגריל הקדמי שמיישר קו עם שפת העיצוב הנוכחית של המותג, בדומה לזה שקיים כבר היום בדגמי פורד פיאסטה המחודשים.

  תא הנוסעים מקבל כמובן עיצוב שגרתי יותר ויציע, על פי מספר דיווחים, פריטי אבזור שיתווספו לראשונה בקטגוריה. בין היתר תציע פורד בדגם החדש מושבים אחוריים מתקפלים חשמלית, פתיחה חשמלית לדלת תא המטען, כרית אוויר נוספת להגנה על היושבים מאחור, מערכת חניה אוטומטית ומערכת בלימה אוטומטית במקרה של סכנה.

  פורד S מקס החדש

  היצע המנועים המדויק של פורד S מקס החדש טרם פורסם אך כלל הנראה ישווק הדגם במבחר של שני מנועי טורבו-בנזין – 1.5 ליטר בהספק מרבי של 160 כוחות סוס ו-2.0 ליטרים בהספק מרבי של 240 כוחות סוס. שני המנועים יוצעו גם עם תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים, חשובה ביותר בעבור השוק הישראלי. כמו כן תציע פורד כאופציה גרסה בעלת מערכת הנעה כפולה, אך תרשו לנו להניח שזו לא תגיע ארצה.

  הדגם החדש צפוי להתחיל להימכר באירופה בקיץ 2015 ולהגיע ארצה כמה חודשים לאחר מכן. פרטים נוספים יפורסמו עם השקתו של הדגם החדש, בעוד כחודש ימים בתערוכת פריז.

  פורד S מקס החדש