תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פורד
 • פורד מציגה ניידת משטרה ייעודית

  פורד

  בפורד מאמינים שביחידות השטח של המשטרה האמריקאית זקוקים לרכב ייחודי ומקורי, ומציגים היום דגם חדש, ייעודי למשימות שיטור ומרדף.

  • 01-09-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  זה תקופה ארוכה שפורד היא הספקית העיקרית של ניידות למשטרה האמריקאית, ואין לה שום כוונה לוותר על הבכורה בקלות. לקראת סוף השנה הבאה (2011) עתידה לרדת מפס הייצור ניידת המשטרה הנוכחית שמייצרת פורד, שמבוססת על הקראון-ויקטוריה, וכדי למלא את החלל הגדול שיתפנה אחרי לכתה מציגים היום בפורד ניידת חדשה, המבוססת על האקספלורר החדש. ניידת זו תצטרף לניידת שכבר הוצגה לפני מספר חודשים, ומבוססת על הטאורוס הנוכחית.

  לניידת האקספלורר החדשה מראה כוחני ומאיים, אבל גם בתוך הקנקן אפשר למצוא לא מעט כוח. בחזית הרכב מותקן מנוע V6 בנפח 3.5 ליטרים ובהספק שיתחיל ב-280 כוחות סוס ויטפס מעלה בהתאם לדרישות הלקוח. תיבת ההילוכים תהיה בעלת 6 יחסי ההעברה, כאשר הראשונים צפויים להיות קצרים יחסית לטובת ביצועי שטח טובים יותר. ואם כבר שטח, אז הניידת החדשה תוצע גם בגרסה בעלת הנעה קדמית וגם בגרסה בעלת הנעה כפולה שתתבסס, ככל הנראה, על מכלולי ההנעה והשטח של האקספלורר החדש. גם מערכות הבלימה והקירור שודרגו, ואפילו מידת הצמיגים הוגדלה לטובת שיפור הביצועים בשטח.

  תא הנוסעים תוכנן מחדש כך שיתאים לצרכי השוטרים בשטח. המושבים הקידמיים, למשל, תוכננו במיוחד כך שיתאימו בצורתם לישיבה עם חגור הנשק של השוטרים ויגנו גם מפני דקירה של השוטר על ידי העצור במושב האחורי. ידית ההילוכים עברה למיקום לא שגרתי כדי לפנות מקום למסוף המשטרתי שמותקן במרכז הקונסולה. וגם כפתורי התפעול שעל ההגה ניתנים לתכנות מחדש כך שבמקום לשלוט על מערכת השמע של הרכב ניתן יהיה לתפעל בעזרתם מערכות ייעודיות שיותקנו ברכב.

  הרכב צפוי להיכנס לשירות מבצעי בתחילת 2012, ביחד עם ניידת הסיור המבוססת על הטאורוס.

  פורד אקספלורר

  תא הנוסעים

  שתי הניידות

  שתי הניידות החדשות של פורד, זו לצד זו.

  dddd