תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • מאזדה
 • הפנים החדשות של מאזדה?

  מאזדה

  היצרן היפאני חשף אמש דגם קונספט העונה לשם שינארי וחושף את שפת העיצוב העתידית של מאזדה. בקרוב גם על הכביש הישראלי?

  • 31-08-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  באירוע קטן ומצומצם במילאנו, חשפה מאזדה מכונית קונספט חדשה בשם "שינארי". תמונות ראשונות ומעט מידע טכני אודות מכונית הקופה-ארבע-דלתות זלגו לרשת במהלך כל היום, למרות שאירוע ההשקה לא הוגדר רשמי. ההשקה הרשמית של המכונית צפויה בעוד מספר שבועות, בתערוכת הרכב שתיערך בפריז.

  השינארי רומזת, יותר מכל, על הקו העיצוב החדש של מאזדה. המעצבים של מאזדה קוראים לקו העיצוב הזה "קודו", שזה ביפאנית "נשמה של תנועה", והוא בא להחליף את קו העיצוב הנוכחי של דגמי מאזדה, הקרוי "נגארה". חזיתה של מכונית הקונספט חושפת עיצוב כוחני עם פנסים צרים וארוכים, שרחוקים למדי מהקו הנוכחי ומ"מחייך" של מאזדה, וקל מאוד למצוא בו דמיון לרכבים אחרים (את חלקם אפילו יצא לנו לבחון לא מזמן). מהפרופיל נחשפת צללית נמוכה וארוכה, שמזכירה לנו רכבי קופה-ארבע-דלתות אחרים, מהסוג שמושק לאחרונה חדשות לבקרים.

  אנשי עיצוב הפנים של מאזדה לא הסתירו את כוונתם להתחרות ראש בראש עם יצרניות היוקרה הגרמניות. לשם כך שמו דגש במחלקת עיצוב הפנים של מאזדה דגש על איכות הגימור והחומרים והוסיפו שלל אביזרים וצעצועים אלקטרוניים, אם כי סביר להניח שרובם לא יגיעו לייצור סדרתי.
  האם מתכננת מאזדה להצטרף לאופנה האחרונה בשוק הרכב האירופאי ולהשיק בקרוב קופה-ארבע-דלתות יוקרתית? האם מדובר בקדימון למאזדה 6 או מאזדה קסודוס החדשה? ימים יגידו.

  מאזדה שינארי

  מאזדה שינארי

  dddd