תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • דודג'
 • דודג' חושפת גרסה חזקה במיוחד של הצ'ארג'ר

  דודג'

  דודג' צ'ארג'ר SRT Hellcat לוקחת את מכוניות השרירים האמריקאיות צעד אחד קדימה - 707 כוחות סוס והנעה אחורית.

  • 17-08-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  זאת דודג' צ'ארג'ר SRT Hellcat, שנחשפה בשבוע שעבר לקראת תחילת שיווקה בארצות הברית במהדורה מוגבלת למדי. אם אתם שואלים את עצמכם מה מיוחד בדודג' הזאת שלא קיים, למשל, אצל סיאט איביזה או כל רכב אירופאי אחר – התשובה היא המנוע. בדודג' מכוונים היישר אל מה שהיה מוכר פעם כ"מכונית שרירים" ומציגים מכונית סדאן (משפחתית?) עם מנוע עצום וחזק שיספק ביצועים כמעט חסרי כל היגיון.

  דודג' צ'ארג'ר SRT Hellcat

  בדודג' שידכו לצ'ארג'ר, מכונית משפחתית שמראש נבנתה כמכונית שרירים, מנוע חזק ואימתני במיוחד. ורק כדי שיהיה איזה שהוא קנה מידה למי שלא ממש עוקב אחרי מפלצות השרירים האמריקאיות נציין שהדגם ה"רגיל" של הצ'ארג'ר מגיע עם מנוע V6 בנפח 3.5 ליטרים שמפיק 250 כוחות סוס והדגם ה"חזק" מצויד במנוע V8 בנפח 5.7 ליטרים שמפיק 340 כוחות סוס. גרסת ה-Hellcat שנחשפה כעת מצוידת במנוע V8 HEMI מוגדש על בנפח של 6.2 ליטרים שמפיק 707 כוחות סוס.

  המנוע החזק הזה משודך לתיבת הילוכים אוטומטית רגילה עם 8 הילוכים ולמערכת הנעה אחורית. נתוני הביצועים הרשמיים מספרים על מהירות מרבית של 328 קמ"ש ו-11 שניות בבדיקה רבע המייל המסורתית של האמריקאית. עוד מבטיחה דודג' כי המכונית יכולה לזנק מעמידה ל-100 מייל (כ-160 קמ"ש) וחזרה לעצירה מוחלטת בפחות מ-13 שניות, בין היתר בשל שימוש במערכת בלימה משודרגת.

  דודג' צ'ארג'ר SRT Hellcat

  דודג' צ'ארג'ר Hellcat היא לדברי היצרנית "מכונית הסדאן הזריזה, המהירה והחזקה ביותר בעולם", אבל שיטוט זריז באתר הבית של סדנת שיפורי הרכב Brabus מגלה שזה לא ממש המצב. גרסת הבראבוס של מרצדס S קלאס החדשה מגיעה עם מנוע חזק יותר (6.0 ליטרים כפול מגדשים) שמפיק 850 כוחות סוס שמאפשר למכונית הסלון היוקרתית של מרצדס להגיע למהירות מרבית של "מעל 350 קמ"ש".

  אם ניתן לאמריקאים להניח ששלהם הכי חזק והכי מהיר, אז הם יחלו לשווק את הצ'ארג'ר Hellcat ברבעון הראשון של 2015. המחיר טרם פורסם אך הוא צפוי לנוע סביב ה-60 אלף דולר. אין הרבה סיכוי שהמכונית תגיע לישראל ביבוא סדיר ואם אתם חולמים על אחת כזה, פנו לאחת מסוכנויות היבוא האישי.

  דודג' צ'ארג'ר SRT Hellcat

  dddd