תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פיאט
 • רנו
 • רנו תבנה את המסחרית הבאה של פיאט

  רנו

  פיאט ורנו חתמו על הסכם שיתוף פעולה חדש, במסגרתו תייצר רנו דגם חדש של מסחריות בעבור פיאט. סופו של הסקודו?

  • 23-07-2014
  • מאת: אלירן אברזל

  שתי יצרניות הרכב רנו ופיאט חתמו על הסכם שיתוף פעולה חדש, במסגרתו תייצר רנו דור חדש של מסחריות לפיאט. על פי ההודעה הקצרה לעיתונות שפרסה רנו, המסחרית החדשה של פיאט תתבסס על פלטפורמה קיימת של רנו אך פיאט תהיה זו שתעצב את הדגם החדש, כך שהוא יזכה לעיצוב שונה מזה של הדגם המקביל מבית רנו. הדגם החדש צפוי להיחשף במהלך השנה הבאה (2015) ולהגיע לייצור סדיר באחד ממפעלי רנו בצרפת לקראת אמצע שנת 2016.

  פיאט סקודו

  לרנו יש מבחר נאה של מסחריות, שמתחיל בקנגו הקטנה, עובר דרך הטראפיק הבינונית ומגיע עד למאסטר הגדול. לפיאט, לעומת זאת, יש מבחר גדול עוד יותר שכולל מלבד הדובלו (מקביל לקנגו), הסקודו (מקביל לטראפיק) והדוקאטו (מקביל למאסטר) גם את פיאט פיורינו, דגם שאין לו מקבילה אצל רנו.

  שתי היצרניות לא חושפת בשלב זה איזה דגם של רנו יחליף איזה דגם של פיאט, אך ככל הנראה יהיה זה רנו טראפיק החדש שיחליף את הסקודו. הסקודו מיוצר על ידי רנו בשיתוף פעולה עם קבוצת פיג'ו-סיטרואן, שיתוף פעולה שעתיד להסתיים לקראת 2017. הסקודו, שמיוצר במקביל אל סיטרואן ג'מפי, נחשב למיושן יחסית ונחשף כבר בשנת 2007. הטראפיק, לעומת זאת, נחשף לאחרונה בדור חדש לחלוטין הכולל מנועי טורבו-דיזל חדשים עם צמד מגדשי טורבו ושגרת טיפולים ארוכה.

  רנו טראפיק החדש

  dddd