תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סקודה
 • סקודה פאביה
 • בקרוב – סקודה פאביה חדשה

  סקודה פאביה

  סקודה תשיק בקרוב דור חדש של הפאביה, שיתבסס על פלטפורמה משודרגת של הדור הנוכחי. צפויה להגיע ארצה לקראת אמצע שנת 2015.

  • 20-07-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  תמונת טיזר ראשונה של סקודה פאביה החדשה נחשפה במהלך סוף השבוע האחרון, לקראת חשיפתו הקרובה של הדגם. לאחר שבסקודה סיימו להשיק את האוקטביה על שלל דגמיה (סדאן, סטיישן-קומבי וסקאוט) ואת הראפיד על שלל דגמיה, עוברת יצרנית הרכב הצ'כית לטפל במכונית הבאה שטרם טופלה – הפאביה. הדור הנוכחי של הפאביה נחשב לוותיק למדי בשוק, כשהוא מיוצר מאז שנת 2007 (עם מתיחת פנים ב-2010). הדור הבא, שאיור ראשון שלו מובא כאן, ייחשף במהלך השבועות הקרובים ויושק בתערוכת פריז הקרובה. לישראל הוא צפוי להגיע לקראת אמצע שנת 2015.

  סקודה פאביה

  בניגוד לרוב הרכבים בקבוצת פולקסווגן, שעברו לשימוש בפלטפורמת ה-MQB המודולרית החדשה, הפאביה החדשה תמשיך להתבסס על אותה הפלטפורמה של הדגם הנוכחי. לכן מידותיה החיצוניות צפויות להיות דומות למדי לאלו של הדגם היוצא, עם שינויים קלים בלבד. בסקודה כן מציינים כי הגובה של המכונית יהיה נמוך בכ-30 מילימטרים והרוחב יהיה גדול בכ-90 מילימטרים, מה שיעניק למכונית נראות ספורטיבית יותר.

  כמו במקרה של פולקסווגן פולו המחודשת, גם הפאביה מוותרת על מנוע ה-1.4 ליטר בנזין הוותיק ומחליפה אותו בשני מנועי בנזין חדשים. הראשון הוא מנוע 3 צילינדרים בנפח של 1 ליטר, המוכר לנו מדגמי סקודה סיטיגו, שיוצע בהספקים של 60 ו-75 כוחות סוס. השני הוא מנוע 1.2 ליטר טורבו-בנזין (TSI) בהספק של 90 כוחות סוס. בנוסף תציע סקודה את הפאביה עם מנוע טורבו-דיזל 3 צילינדרים חדש, בנפח של 1.4 ליטר בהספקים שבין 75 ל-105 כוחות סוס.

  תיבות הילוכים אוטומטיות (רובוטית כפולות מצמדים, DSG) יוצעו כמובן בחלק ניכר מהדגמים. גרסת סטיישן של המכונית צפויה להיחשף גם היא בהמשך, אך גרסת VRS ספורטיבית לא צפויה להופיע בעתיד הנראה לעין.

  dddd