תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • אאודי
 • אודי חוגגת שישה מיליון דגמי קוואטרו

  אאודי

  אודי מציינת שישה מיליון רכבים עם טכנולוגיית ההנעה הכפולה Quattro. הרכב שציין את המאורע היה אודי SQ5 המיועד לשוק האמריקאי.

  • 13-07-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  שישה עשה חודשים חלפו מאז חגגה אודי את מכונית הקוואטרו ה-5 מיליון שלה. כעת, מודיעה היצרנית על נקודת ציון נוספת – מכונית הקוואטרו ה-6 מיליון ירדה מפס הייצור. בעוד נקודת הציון הקודמת הייתה שמורה לגרסת Allroad של A6 סטיישן, הפעם היה זה אודי SQ5 בצבע אפור-מטאלי המיועד לשוק האמריקאי שזכה להיות זה שיציין את המאורע.

  בשנת 2013 לבדה ייצרה אודי 710,095 רכבים המצוידים במערכת ההנעה כפולה הקבועה של היצרנית, ה-Quatrro. באודי מספרים כי 2,000 רכבים עם מערכת ה-Quattro יורדים בכל יום מפס הייצור של שני המפעלים בגרמניה המייצרים רכבים בטכנולוגיה זו. דגם ה-Quattro הנמכר ביותר של היצרנית הוא אודי Q5 על גרסאותיו השונות, כשאחריו נמצאים הדגמים השונים של ה-A4. עוד מציינים באודי כי 44 אחוזים מהרכבים שהם מייצרים מצוידים במערכת ההנעה הכפולה והם זוכים לביקוש ער למדי בעיקר בשוק האמריקאי, הקנדי והרוסי, אבל גם במזרח התיכון.

  אודי - 6 מיליון רכבי קוואטרו

  אודי החלה לפתח את טכנולוגיית ה-Quattro להנעה כפולה קבועה במכוניות כביש כבר בשנת 1978, תוך שימוש בפלטפורמת האודי 80 המיתולוגית. באודי לא צפו את הצלחתה האדירה של מערכת ההנעה הכפולה, שמכירותיה עלו בצורה משמעותית על הציפיות. מאז הגדילה היצרנית בצורה משמעותית את היצע דגמי ההנעה הכפולה שלה וכיום מציעה אודי כ-170 דגמים שונים עם מערכת ההנעה הכפולה הקבועה. למעשה, מייצרת כיום אודי שלושה סוגים שונים של מערכת ה-Quattro, בהתאם לסוג הרכב אליו משודכת המערכת.

  אודי - 6 מיליון רכבי קוואטרו

  dddd