תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סמארט
 • סמארט ForTwo
 • צפו: סמארט פורטו החדשה בסרטון חדש

  סמארט ForTwo

  אוטוטו נחשפת - סמארט פורטו החדשה בסרטון טיזר נוסף, רגע לפני ההשקה הרשמית. צפו.

  • 08-07-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  הדור הבא של סמארט פורטו ופור-פור ייחשף ככל הנראה ביום רביעי הבא, ה-16 ליולי. יהיה זה הדור השלישי של מכונית המיני העירונית והזערורית מבית מרצדס, שהחלה את דרכה בסוף שנות ה-90 כפרויקט משותף עם חברת השעונים Swatch. מאז השתנו לא מעט דברים ומרצדס נותרה לבדה בפרויקט, כשהיא נושאת על גבה את נטל הדור הנוכחי של המכונית שלא זכה להצלחה לה קיוו קברניטי היצרנית ואף גרר אחרים הפסדים כספיים גדולים למדי.

  הדור החדש של דגמי סמארט פותח בשיתוף פעולה עם קבוצת רנו-ניסאן וחולקת את רוב מיכלוליה עם רנו טווינגו החדשה. אך בניגוד לטווינגו, שמוצעת כרגע רק בגרסת אחת (5 דלתות), הסמארט צפויה להיחשף גם בתצורת 5 דלתות (שתיקרא פור-פור) וגם בתצורת 3 דלתות (פורטו), בדומה לדור הנוכחי. וכמו אפשר לראות בסרטון הוידיאו החדש שפרסמה מרצדס, גם גרסת "רודסטר" עם גג נפתח אפשרית בהחלט.

  סמארט פורטו (הדור הנוכחי) - מבחן דרך

  סמארט פורטו החדשה

  עוד עולה מהסרטון כי שלל הדגמים יתבססו בצורה משמעותית על מגוון רכבי הקונספט שהציגה היצרנית בשנים האחרונות, בהם הציגה היצרנית את עיצוב החזית החדש שלה, הכולל "חיוך" שונה וגריל קדמי עם מעוינים קטנים. תא הנוסעים צפוי להתבסס בעיקר על אלמנטים עגולים ולהציע איכות חומרים משופרת מבעבר, תוך שהוא שומר על עיצוב פשוט ונקי יחסית.

  סמארט פורטו ופורפור החדשות ייחשפו בתערוכת פריז הקרובה, שתיפתח בחודש ספטמבר הקרוב. השיווק באירופה יחל מיד לאחר מכן. כמו בעבר, גם הפעם המכונית החדשה צפויה להגיע ארצה כמה חודשים לאחר תחילת שיווקה באירופה.

   

  dddd