תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סוזוקי
 • סוזוקי אליביו – SX4 סדאן קונספט

  סוזוקי

  סוזוקי מתכוננת להשקתה של משפחתית חדשה בתצורת סדאן שתחליף את ה-SX4 הנוכחית. דגם הקונספט החדש מספק הצצה ראשונה למכונית.

  • 04-05-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  גרסת הסדאן של סוזוקי SX4 החדש (או סוזוקי קרוסאובר, כפי שהוא מכונה בישראל) מתקרבת לייצור סדרתי. שנה חלפה לה מאז הופיע לראשונה דגם הקונספט "אותנטיקס" שרמז על מחליפת ה-SX4 סדאן הנוכחית וכעת מציגה היצרנית גרסת קונספט נוספת של הרכב, הפעם בתצורה בשלה כמעט לייצור סדרתי. אליביו (Alivio) הוא שמו של דגם הקונספט הנוכחי, שנחשף לראשונה בתערוכת הרכב של בייג'ינג.

  דגם הקונספט החדש נראה בשל ומוכן יחסית לייצור, אך מועד הייצור המדויק טרם פורסם בשלב זה. תמונות ריגול שדלפו בימים האחרונים לאתרי רכב סיניים מגלות את דגם הייצור הסדרתי במלואו, מה שמעיד ככל הנראה על כך שהדגם הסדרתי ייחשף בקרוב. כמו כן עדיין לא פורסם האם הדגם החדש יגיע גם לאירופה (ודרכה גם לישראל) או שמה מדובר בדגם שמיועד רק בעבור השוק הסיני. אפשר בהחלט לנחש שבחברת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי לישראל, ישמחו לראות את דגם הסדאן החדש גם על כבישי ארצנו.

  סוזוקי אליביו קונספט

  מחליפת ה-SX4 סדאן תזכה לממדים נדיבים מבעבר. עם אורך כללי של 454 סנטימטרים, היא תהיה ארוכה במעט מה-i35 של יונדאי וקצרה במעט מטויוטה קורולה. אבל ממד הרוחב יהיה מצומצם יחסית ויעמוד על 173 סנטימטרים בלבד, כארבעה סנטימטרים פחות מזה של המתחרות שהוזכרו קודם. מעניין יהיה לראות כיצד ישפיע הדבר על המרווח במושב האחורי.

  המפרט הטכני יכלול כצפוי את מנוע ה-1,600 סמ"ק הוותיק שמוצע בקרוסאובר, בהספק מרבי של 120 כוחות סוס. תיבת ההילוכים הרציפה של הקרוסאובר תוחלף ככל הנראה בתיבת הילוכים אוטומטית רגילה, עם שישה הילוכים. בנוסף יוצעו מנועי 1.4 ליטר בנזין ו-1.3 ליטר טורבו-דיזל, שניהם ככל הנראה בשידוך לגיר ידני בלבד.

   

  dddd