תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן מבשלת אחות קטנה ל-CC

  פולקסווגן

  פולקסווגן מציגה דגם קונספט בשם NMC, המרמז על אחות קטנה ל-CC היוקרתית. צפוי להגיע לייצור לקראת שנת 2016.

  • 30-04-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  משהו טוב קורה לאחרונה באגף הקופה. לא מעט דגמי קונספט בתצורת קופה נחשפו בתערוכות הרכב האחרונות, הבולט שבהם הוא מרצדס MLC. אבל לא רק מרצדס רוצה לקחת את תצורת הקופה למקומות בהם לא הייתה קודם, גם פולקסווגן בעניין. זו הביאה לתערוכת הרכב של ביינג'ינג את דגם הקונספט NMC, ראשי תיבות של New Midsize Coupe או "קופה בינונית חדשה" בלשוננו.

  לפולקסווגן כבר יש מכונית קופה, CC (או פאסאט CC) שמה. ה-NMC, כפי שאפשר להבין, תהיה קטנה ממנה. אורכה של המכונית כ-460 סנטימטרים, רוחבה 184 סנטימטרים וגובהה הוא 142 סנטימטרים. ואם המידות האלו לא אומרות לכם שום דבר נציין כי ה-NMC קצרה במעט (4 סנטימטרים) מהפולקסווגן ג'טה, רחבה ממנה (6 סנטימטרים) ונמוכה ממנה (3 סנטימטרים).

  פולקסווגן NMC קונספט

  מה הרעיון, אתם שואלים? שלא לציטוט אומרים בכירי פולקסווגן כי מדובר בסוג של תשובה נוספת להצלחתה האדירה של מרצדס CLA. נכון, לקבוצת פולקסווגן כבר יש מתחרה ישירה ל-CLA, אודי A3 סדאן שמה, אבל למה לא להציג מתחרה נוספת שתציע את אותו המקרר בגישה שונה?
  כדי להתחרות ב-CLA תצטרך ה-NMC מנועים חזקים, רמת אבזור גבוהה ועיצוב חיצוני אגרסיבי. כל אלו הגיעו גם הגיעו לבייג'ינג ומוצגים בדגם הקונספט.

  המנוע בוודאי מוכר לחובבי המותג. דגם הקונספט מצויד במנוע ה-2.0 ליטרים טורבו-בנזין בהספק של 220 כוחות סוס, זה שפגשנו ממש לא מזמן אצל פולקסווגן גולף GTI החדשה. לדברי פולקסווגן דגם הקונספט מאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-6.5 שניות, מגיע למהירות מרבית של 244 קמ"ש וצורך בממוצע 15.6 קילומטרים לליטר. יש לנו הרגשה שדגם הייצור הסדרתי יקבל גם מנועי בנזין שגרתיים יותר, בנפחים שבין 1.4 ל-1.8 ליטר.

  גם העיצוב החיצוני של הדגם אגרסיבי וספורטיבי למדי. דגם הקונספט מצויד בחישוקי סגסוגת בקוטר 20 אינטש', פנסי חזית בטכנולוגיית LED מלאה, פנסי LED אחוריים, כונסי אוויר עם מסגרת אלומיניום וצמד סופיות כסופות לאגזוז. בתוך תא הנוסעים אפשר למצוא גימור דמוי עץ ומושבים דמויים עץ. כל השאר מזכיר מאוד את תא הנוסעים של פולקסווגן גולף החדשה. לא פלא, בהתחשב בעובדה ששני הרכבים מבוססים על אותה הפלטפורמה בדיוק.

  פולקסווגן NMC קונספט

  dddd