תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן ג'טה
 • פולקסווגן ג'טה 2015 – מתיחת פנים לדגם

  פולקסווגן ג'טה

  פולקסווגן מעדכנת את הג'טה עם מתיחת פנים קלה לשנת 2015. אין שינוי משמעותי בהיצע המנועים ובמפרט הטכני, כן צפוי שינוי בעיצוב וברמות האבזור.

  • 21-04-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  כשהוצג לראשונה הדור הנוכחי של פולקסווגן ג'טה, אי שם בשנת 2010, הוא היה אחד מהדגמים הראשונים של פולקסווגן שקיבל את שפת העיצוב הנוכחית של היצרנית. לא פלא אם כך שעכשיו, אחרי שכמעט כל היצע הדגמים של היצרנית התעדכן בדגמים חדשים או מחודשים, הגיע תורה של הג'טה להתעדכן עם מתיחת פנים לשנת 2015. מתיחת הפנים של הג'טה נחשפת בתערוכת הרכב של ניו-יורק, לא פלא לאור העובדה שהג'טה היא המכונית הנמכרת ביותר של פולקסווגן בארצות הברית.

  פולקסווגן ג'טה 2015

  הדור הנוכחי של פולקסווגן ג'טה הוא השישי במספר והוא עושה שימוש בפלטפורמת הגולף הקודמת, ולא בפלטפורמת ה-MQB החדשה של הקבוצה (שדווקא כן משמשת את סקודה אוקטביה החדשה, האחות מבית). דגמי 2015 של הג'טה ימשיכו להשתמש באותה הפלטפורמה אך יציעו מספר שדרוגים ושינויים קוסמטיים. בין היתר ניתן יהיה למצוא ברכב גריל קדמי, פנסי ערפל, פנסים ראשיים, פגושים ודלת תא מטען – כולם בעיצוב חדש.

  גם בתוך תא הנוסעים ניתן יהיה למצוא שדרוגים קלים כמו גלגל הגה חדש, תאורת אווירה חדשה, ריפודים חדשים לתא הנוסעים ושינויים קלים בפלסטיקה שסביב פתחי המזגן המרכזיים. באותה הזדמנות מתעדכנת גם רשימת האבזור האופציונאלית וכעת תציע פולקסווגן את הג'טה גם עם מערכת התראה על רכבים בשטחים המתים, תאורת קסנון אקטיבית ותאורת DRL מבוססת LED. רמת האבזור היא נכון לעכשיו אחת מנקודות התורפה העיקריות של הג'טה בישראל וסביר מאוד להניח שבצ'מפיון מוטורס (יבואנית פולקסווגן לישראל) ינצלו את מתיחת הפנים כדי לשפר את רמת האבזור שמוצעת בישראל.

  פולקסווגן ג'טה 2015

  המפרט הטכני של פולקסווגן ג'טה 2015 יישאר ללא שינוי משמעותי. הג'טה תמשיך להימכר עם מבחר גדול יחסית של מנועים, שיתאים להיצע השווקים הרחב בהם מוצעת המכונית. האמריקאים יקבלו מנוע טורבו-דיזל (TDI) חדש בנפח של 2.0 ליטרים ובהספק מרבי של 150 כוחות סוס, שיחליף מנוע בנפח זהה עם הספק מרבי של 140 כוחות סוס. בנוסף מקבלות חלק מהגרסאות (1.8 ליטר בנזין ו-2.0 ליטרים דיזל) גם גריל קדמי עם תריס נסגר חשמלית, שאמור לשפר את האווירודינמיות של הרכב.

  בארצות הברית ובחלק ממדינות אירופה משווקת גם גרסה היברידית של הג'טה, המצוידת במנוע טורבו-בנזין בנפח של 1.4 ליטר (147 כוחות סוס) ובמנוע עזר חשמלי (27 כוחות סוס). ההספק המשולב של שניהם עומד על 170 כוחות סוס וביחד עם תיבת הילוכים כפולת מצמדים, צריכת הדלק הממוצעת עומדת על כ-24.3 קילומטרים לליטר. גרסה זו לא שווקה בישראל וכנראה גם לא תשווק כאן, שכן מחירה גבוה למדי.

  שיווקה של פולקסווגן ג'טה בארצות הברית יחל בעוד כחודשיים. לאירופה היא תגיע ככל הנראה רק לקראת סוף השנה (2014) ולישראל היא תגיע ככל הנראה רק בתחילת שנת 2015. הגרסה שתגיע לישראל היא הגרסה האירופאית של הג'טה, שתהיה שונה במעט מהגרסה האמריקאית שמוצגת כאן, והיא תיחשף בחודשים הקרובים.

  פולקסווגן ג'טה 2015

  dddd