תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • מרצדס
 • מרצדס S קלאס
 • S63 AMG 2011 – חזקה יותר, ירוקה יותר

  מרצדס S קלאס

  מרצדס מציגה מנוע חדש לספינת הדגל של מכוניות היוקרה – S63 AMG, מנוע V8 כפול מגדשים חסכוני וחזק במיוחד.

  • 01-08-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

  יש משהו מיוחד בגרסאות הAMG של מרצדס. לא ברור אם זה העיצוב המאופק יחסית או שאולי מדובר בטכנולוגיות המעניינות שמשדכים שם למכוניות היוקרתיות והמאוד מהירות. הS63 AMG החדשה לא שונה משמעותית מהקו הברור של AMG.

  עיקר החידוש הוא סביב המנוע החדש, שכבר הספקנו לפגוש בגרסאות קודמות של AMG. וובכן, מדובר במנוע V8 בנפח 5.5 ליטרים (5.461 ליתר דיוק) המתהדר בשני מגדשי טורבו, תזמון שסתומים משתנה והזרקת דלק ישירה. כל אלו מביאים את המנוע לכדי הספק מרבי של 544 כוחות סוס ומומנט של 81.5 קג"מ. אם נתונים כאלו לא מספקים אתכם, אז יש גם גרסת ביצועים (AMG Performance package) שתעלה את לחץ הגדישה ובהתאם את ההספק ל571 כ"ס ואת המומנט ל91.5 קג"מ.

  אם אתם חושבים לעצמכם שמכונית כזאת חייבת להיות בזבזנית בדלק ומזהמת, הפיסקה הזאת בשבילכם. כי שלל טכנולוגיות חדשות שמותקנות בAMG החדשה פועלת על מנת להפחית את צריכת הדלק וזיהום האוויר. התוצאה? צריכת דלק ממוצעת של קצת יותר מ10 קילומטרים לכל ליטר בנזין (כמו בג'יפון ממוצע) ורק 244 גרם של CO2 לכל קילומטר. כל זה, כמו שכבר הבנתם, מבלי לפגוע בביצועים המעולים של המכונית (0 ל100 קמ"ש בפחות מ4.5 שניות).

  עוד מתהדרת המכונית בתיבת הילוכים כפולת מצמדים בעלת 7 יחסי העברה, מערכת טעינה חכמה שמשפרת את הביצועים ואת תצרוכת הדלק, חישוקי 19 אינטש' עם צמיגים בחתך 275/40, מערכת שמע משוכללת עם מעבד DSP לשיפור איכות השמע ו15 רמקולים, מערכת אלקטרונית לשמירה על נתיב הנסיעה, מערכת עזר לשטחים המתים ואפילו מערכת לניטרול ההשפעה של רוחות צד.

  מחירה של הגרסה הקצרה יהיה 144 אלף יורו והגרסה בעלת בסיס הגלגלים המוארך (Long) תעלה 151 אלף יורו. השיווק יחל בספטמבר הקרוב.

  S63 AMG

  S63 AMG

  dddd