תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • סקודה
 • סקודה VisionC קונספט

  סקודה

  איורי מחשב ראשונים חושפים את דגם הקונספט הבא של סקודה, שצפוי להגיע לייצור לקראת שנת 2016 ולמלא את הפער שבין האוקטביה לסופרב.

  • 27-02-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

  את דגמי הקונספט של סקודה צריך לקחת ברצינות. יצרניות רכב אחרות "מבזבזות" לעיתים את זמננו עם דגמי קונספט עתידניים שספק אם אי פעם יגיעו לייצור סדרתי. אבל בסקודה המצב שונה לחלוטין. זוכרים את דגם הקונספט VisionD שנחשף אי שם בתחילת שנת 2011 ורמז על גרסת הספייסבק של הראפיד ועל עיצוב החזית של האוקטביה החדשה? או את דגם הקונספט MissonL שרמז על הראפיד? זה בסדר, גם אנחנו כבר כמעט הספקנו לשכוח.

  סקודה VisionD

  סקודה תציג בתערוכת ג'נבה המתקרבת את דגם הקונספט VisionC, שמרמז על דגם עתידי שצפויה היצרנית להציג לקראת שנת 2016. מדובר ברכב בתצורת 5 דלתות ליפטבק (סדאן 5 דלתות) שיתברג בין סקודה אוקטביה לסקודה סופרב בהיצע הדגמים של סקודה, בדיוק כמו שהראפיד מתברגת בין האוקטביה לפאביה. הדגם החדש יתבסס על פלטפורמת ה-MQB של הקבוצה, המשמשת גם מכוניות כמו סיאט לאון החדשה.

  דגם הקונספט מצויד במנוע טורבו-בנזין בנפח של 1.4 ליטר עם יכולת הנעה בגז טבעי או בבנזין. למנוע זה הספק מרבי של 108 כוחות סוס וצריכת הגז שלו עומדת על 3.4 קילוגרם גז לקילומטר. הדגם הסדרתי צפוי לקבל בנוסף גם מנועי בנזין סטנדרטיים יותר, מסדרת מנועי ה-TSI הנוכחיים של הקבוצה.

  סקודה VisionC

  dddd