תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

 • פולקסווגן
 • פולקסווגן שירוקו
 • פולקסווגן שירוקו 2014 – מתיחת פנים לדגם

  פולקסווגן שירוקו

  הגיע זמנה של פולקסווגן שירוקו להתחדש עם מתיחת פנים לשנת 2014. בתפריט - כמה עדכונים קוסמטיים ומנועים חדשים.

  • 16-02-2014
  • מאת: אלירן אברזל

  קשה להאמין, אבל כבר חלפו להן כמעט שש שנים מאז נחשפה לראשונה פולקסווגן שירוקו. מדובר בפרק זמן ארוך מאוד במונחי עולם הרכב, כזה שלרוב גורר אחריו החלפה של הדגם או לכל הפחות מתיחת פנים משמעותית מאוד. אבל זה לא המצב עם השירוקו, שרק כעת, לקראת סוף חייה, מקבלת מתיחת פנים קלה. השירוקו הוצגה לראשונה בתחילת שנת 2008, כשהיא מתבססת על מכלולי הדור החמישי של פולקסווגן גולף (הדור הנוכחי הוא הדור השביעי). הדור הבא צפוי להופיע לקראת סוף שנת 2016 ועד אז נאלץ להסתפק במתיחת הפנים הקלה.
  פולקסווגן שירוקו 2014

  מבחינה קוסמטית, כוללים השינויים שמציגה פולקסווגן שירוקו 2014 מספר עדכונים קלים. בחזית ניתן למצוא גריל חדש, פנסי קסנון חדשים עם תאורת DRL מבוססת LED ופגוש קדמי חדש. מאחור ניתן לזהות פגוש ויחידות תאורה חדשות (מבוססות LED). כמו כן תציע פולקסווגן מבחר חדש של חישוקי סגסוגת מקוריים ותגדיל את מבחר הצבעים בהם נמכרת המכונית.

  בתוך תא הנוסעים ניתן יהיה למצוא, כך מבטיחה פולקסווגן, חומרים באיכות משופרת. בנוסף עודכנו פתחי המזגן, גלגל ההגה ולוח השעונים, שקיבל שלושה שעונים חדשים (מד גדישה, שעון עצר ומד טמפרטורת שמן). יש גם אופציה למערכת חניה אוטומטית (ParkAssist).

  פולקסווגן שירוקו 2014

  רשימת השינויים של פולקסווגן שירוקו 2014 ממשיכה גם אל מתחת למכסה המנוע. על פניו מדובר ברשימת מנועים דומה עד זהה, אך למעשה מדובר במנועים שהם כולם משודרגים או חדשים לחלוטין (מסדרת המנועים החדשה של פולקסווגן). כולם עומדים בתקן זיהום האוויר Euro6 וכולם אמורים להיות חסכוניים יותר (עד 19 אחוזי חיסכון). נתוני צריכת הדלק או הביצועים המדויקים טרם נחשפו.

  דגם הבסיס יצויד במנוע טורבו-בנזין בנפח של 1.4 ליטר שיציע הספק מרבי של 125 כוחות סוס וישודך לתיבת הילוכים ידנית בלבד. מעליו יוצעו שלוש גרסאות של מנוע ה-2.0 ליטרים טורבו-בנזין, בהספקים של 180, 220 ו-280 כוחות סוס (שירוקו R). כל שלושת גרסאות אלו יוצעו עם תיבת הילוכים ידנית או עם תיבה רובוטית כפולת מצמדים (DSG).
  כל מיני אנשים שלא גרים בישראל יוכלו לבחור גם באחת משתי גרסאות דיזל, עם מנוע בהספק מרבי של 150 או 184 כוחות סוס.

  הדגם החדש ייחשף בתערוכת ג'נבה הקרובה, שתיפתח בחודש מרץ הקרוב. לישראל הוא צפוי להגיע רק לקראת סוף השנה (2014) או בתחילת השנה הבאה (2015).

  פולקסווגן שירוקו 2014

  dddd