תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

פרויקט Bloodhound לבניית המכונית המהירה בעולם

כמה אנשים טובים רוצים לשבור את שיא המהירות ומתכננים מכונית מהירה, ממש מהירה. יש להם אפילו כמה כוונות טובות, חוץ מלהוכיח לעולם שתמיד אפשר לנסוע עוד יותר מהר.

  • 20-07-2010
  • מאת: מערכת CarsForum

לפרויקט Bloodhound (סוג של כלב ציד וגישוש) יש גישה חינוכית מעניינת. אנשי הפרויקט רוצים לעודד צעירים ללמוד את מקצועות הנדסה והמדעים המדויקים ע"י בניה של המכונית המהירה בעולם. היעד - 1.6 מאך בגובה הקרקע, אתגר רציני גם למטוסי הקרב המהירים ביותר. כדי להשיג את המהירות המרבית המטורפת הזאת תבנה המכונית סביב שני מנועים עיקריים - הראשון הוא מנוע סילון מדגם EJ200 (אותו מנוע שמשמש גם את מטוס הקרב יורופייטר-טייפון, אם זה אומר לכם משהו) והשני הוא למעשה רקטה. יש גם מנוע V12 "קטן" שישמש כמנוע עזר. שימו לב לנתון פסיכי לחלוטין - זינוק מאפס ל1600 קמ"ש ב42 שניות, למרות משקל של למעלה משישה טונות.

אם המכונית הזאת נשמעת לכם מטורפת לחלוטין, אז כנראה שאתם לא אחד מהספונסרים של הפרויקט. דגם בגודל אמיתי של המכונית כבר הוצג לפני כמה ימים בסלון האווירי של FARNBOROUGH. אבל מסתבר שצוות הפרויקט הצליח לגייס מספיק מתעניינים גם כדי להתחיל בייצור מעשי של המכונית. החלק האחורי של המכונית, זה שאמור לשאת במשקלם של המנועים הענקיים והכבדים, יבנה באנגליה באמצע השנה הבאה, בעוד העבודה על החלק הקידמי של המכונית תחל בקרוב. כדי לתרגל את הנהיגה במהירות גבוהה נבנה גם סימולאטור המדמה בצורה מדויקת את השליטה במכונית על כל מכלוליה.

Bloodhound

בתמונה למעלה: החלק האחורי, שכבר נבנה. בתמונה למטה: המנוע

Bloodhound

סרטון אנימציה חביב שפרסמה הקבוצה מצורף.

dddd