תוכלו למצוא מידע נוסף במגזין על

קורוס 3 – עכשיו גם האצ'בק

מיזם הרכב הסיני-ישראלי קורוס חושף דגם חדש - 3 האצ'בק. יצטרף אל דגמי הסדאן והסטיישן שכבר נחשפו בשנה שעברה.

  • 19-01-2014
  • מאת: מערכת CarsForum

מיזם הרכב קורוס, המשותף ליצרנית הרכב הסינית צ'רי ולחברה לישראל, חושף תמונות ראשונות של הדגם השלישי מתוצרתו - ה-3 האצ'בק. גרסת ההאצ'בק תצטרף אל גרסאות הסדאן והסטיישן שנחשפו לפני קצת פחות משנה ועושות בימים אלו צעדים ראשונים בדרך לשיווק סדרתי. גרסת ההאצ'בק תתבסס על המכלולים של גרסאות הסדאן והסטיישן ותציע עיצוב חיצוני דומה, לפחות בחזית המכונית, אך תציע כמובן ממדים קומפקטיים יותר עם אורך כללי שקצר בכמעט 18 סנטימטרים מגרסת הסדאן.

מלבד האורך הכללי הקצר יותר תקבל גרסת ההאצ'בק בסיס גלגלים באורך זהה לזה של הדגמים האחרים (269 סנטימטרים) והיצע מנועים זהה - 1.6 ליטר בנזין ו-1.6 ליטר טורבו-בנזין. תיבת ההילוכים תהיה ידנית עם שישה הילוכים או רובוטית כפולת מצמדים. בהמשך השנה צפויה קורוס להציג מנועים נוספים, כולל יחידת הנעה היברידית מתקדמת.

קורוס 3 האצ'בק

חשוב לציין שבחודש ספטמבר האחרון זכתה הקורוס 3 בציון ריסוק מרשים למדי במבחני ה-EuroNCAP ואף הוכתרה על ידי הארגון כמכונית הבטוחה מסוגה לשנת 2013. ה-3 האצ'בק, שתתבסס על אותה הפלטפורמה, צפויה להציע גם היא רמת בטיחות גבוהה למדי. מלבד רמת הבטיחות הגבוהה צפויה המכונית להציג מערכת מולטימדיה מתקדמת עם חיבור מלא לסמארטפונים וחיבור אינטרנט סלולארי.

פרטים נוספים אודות המכונית יפורסמו לקראת השקתה הרשמית בחודש מרץ, עם פתיחתה של תערוכת הרכב של ג'נבה. המכונית צפויה להגיע לשיווק סדרתי באירופה לקראת סוף שנת 2014, אך בשלב זה טרם ידוע האם ומתי תגיע המכונית לישראל.

dddd